23 Mart 2019 Cumartesi

Fikri Işık: ABD, Suriye'yi vurmakta geç bile kaldı

Fikri Işık: ABD, Suriye'yi vurmakta geç bile kaldı

Çayırova'da yapılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nun tanıtım programında konuşan Başbakan Yardımcısı Işık, Suriye'de Beşşar Esed rejimine yönelik ABD, İngiltere ve Fransa tarafından düzenlenen askeri operasyona ilişkin “ABD geç bile kaldı” dedi

14 Nisan 2018 Cumartesi 20:44 Siyaset

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Çayırova'da yapılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu'nun tanıtım programında yaptığı konuşmada Suriye'de Beşşar Esed rejimine yönelik ABD, İngiltere ve Fransa tarafından düzenlenen askeri operasyona ilişkin, "Keşke bu zalim Esed ilk kimyasal silahı kullandığında ABD hatta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kendi üzerine düşeni yapsaydı da yüz binlerce masum insan hayatını kaybetmeseydi. Operasyon yerinde bir operasyondur" dedi. Fikri Işık, Suriye'de Beşşar Esed rejimine yönelik ABD, İngiltere ve Fransa tarafından düzenlenen askeri operasyona değinerek, şöyle devam etti:

ABD GEÇ BİLE KALDI

"Bu çok gecikmiş bir operasyondur. Keşke bu zalim Esed ilk kimyasal silahı kullandığında ABD hatta Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kendi üzerine düşeni yapsaydı da yüz binlerce masum insan hayatını kaybetmeseydi. Operasyon yerinde bir operasyondur ama bu operasyonun mutlaka caydırıcı olarak bundan sonra hiç kimsenin kimyasal silah kullanmaya cesaret edemeyeceği şekilde kararlığın bir ifadesi olarak özellikle sürekli masada tutulması önemlidir. Hiç kimse hiçbir gücün bir yeri bombalamasını istemez ama kimyasal silahın kırmızı çizgi olduğunu ifade edenlerin de gereğini yapması kaçınılmazdır. Tabii aynı hassasiyeti İsrail'in Filistin'de yaptığı zulümde de bekliyoruz. Filistin şu anda İsrail'in zulmü altında inlemekte. Ümidimiz Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin bu zulme de kayıtsız kalmaması ve bu zulmün de bir an önce sona ermesi için gerekli tedbirleri almasıdır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

VM Medical Park’ta çocuklar yarışacak

VM Medical Park’ta çocuklar yarışacak