27 Ekim 2020 Salı

Gelecek Partisi Derince’de Yıldız seçilmiş başkan

Gelecek Partisi Derince’de Yıldız seçilmiş başkan

Gelecek Partisi Derince İlçe Teşkilatı 1. Olağan genel kurulunu yaptı. Kurucu ilçe başkanı olarak atanan Ümit Yıldız seçilmiş başkan oldu

13 Ağustos 2020 Perşembe 14:58 Siyaset

Teşkilatlanma çalışmalarını hemen hemen tamamlayan Gelecek Partisi Kocaeli teşkilatı ilçe kongrelerine devam ediyor. Derince Çenedağ Mahallesi, Talgır Sokak’daki ilçe merkezinde gerçekleştirilen ve 15 gündem maddesinin karara bağlandığı genel kurulda 20 yönetim kurulu üyesi ile 70 il kongre delegesi belirlendi. Kongrede divan başkanlığına Eyüp Gençer, yardımcılıklarına Fatih Büyükavcı ile Yunus Küçükpolat seçildi. İl başkanı Ömer Faruk Başaran ile genel başkan yardımcısı Doğan Demir, başta olmak üzere il başkan yardımcıları, gençlik ve kadın kolları başkanları, ilçe başkanlarının tam kadro hazır bulunduğu genel kurulda bir konuşma yapan ilçe başkanı Ümit Yıldız şunları söyledi:

YENİ BİR SOLUK

 “Siyaset Biliminde ‘Yeniden yapılanma’ kavramı vardır. Yeninin inşası bizim gibi geleneklerine bağlı coğrafyalarda hep sancılı olmuştur. Bugün burada yeni bir yapı, ülkeye yeni bir soluk ve yepyeni bir gelecek inşa ediyoruz. Bizim görev talebimiz Derince’de üstlenme gayretinde olduğumuz bu onurlu görev, din, dil, ırk ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede durmaktan geçer. Derince’nin ve Derincelilerin sorunları saymakla bitmez. Bir Derinceli olarak vatandaşlarıma merhem olabilmek, çözüm üretebilmek, her yaştan, her sınıftan ve duruştan insanı bir araya getirmek, süreçlere dahil etmek birinci hedefimizdir” dedi.

BÜYÜK SÜRPRİZLERE HAZIR OLUN

İl başkanı Ömer Faruk Başaran da yaptığı açıklamada, “Sadece ülkemizde değil, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde altı ay içerisinde il ve ilçelerimizde teşkilatlandık. Bugün burada, yarın İzmit’te, Pazar günü Darıca ve Körfez’de, 28 Ağustos 2020 Cuma günü de il kongremizi yapıyoruz. Böylesi bir süreçte bu noktaya gelmek her ne kadar birileri görmezden gelse de büyük başarıdır. Emeği geçen tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Gelecek Partisi olarak büyük sürpriz yapacağız” dedi. 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bakan Kasapoğlu’nu istifaya davet etti

Bakan Kasapoğlu’nu istifaya davet etti