29 Mart 2020 Pazar

Gençtürk’ten Erenkaya’ya sert gönderme

Gençtürk’ten Erenkaya’ya sert gönderme

CHP İzmit İlçe eski yöneticisi Av. Mehmet Nazım Gençtürk, il başkan adayı Hikmet Erenkaya’ya çok sert göndermelerde bulundu

25 Şubat 2020 Salı 17:12 Siyaset

CHP İzmit İlçe eski yöneticisi Av. Mehmet Nazım Gençtürk, il başkan adayı Hikmet Erenkaya’ya çok sert göndermelerde bulundu. Gençtürk’ün sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle: “İlimizde ve başkaca illerde de, geçmişte parti için önemli görevler üstlenmiş kişilerin "Bir daha hiçbir yere aday olmayacağım" vaadiyle il başkanlıklarına aday olduğunu gözlemlemekteyim.

İşin ilginç yanı pek çok partili de bu vaadi önemsiyor ve "bak bu son diyor, başka yere aday olmayacakmış" savıyla destek istiyor. Hatta bununla da kalmayıp absürt bir şekilde genç adaylardan da bunun sözünün verilmesini istiyorlar.

Bu durumun pek çok handikap ve çelişkiyi içinde barındırdığını düşünüyorum.

Bir kere siyaset toplum yararına bir iddia ortaya koyabilmektir.

İddiayı koyar ve bir görev üstlenirsiniz. Üstlendiğiniz görevin sonuçları, sizin nasıl bir siyasetci olduğunuzu, görevin hakkını verip veremediğinizi, daha büyük iddiaları ve daha üst görevleri hak edip etmediğinizi belirler. Üstlendiğiniz görevin sonuçlarından sorumlu tutulabilmelisiniz.

Başarısızlık halinde ya da verdiğiniz sözleri tutmadığınız takdirde bunun sizin için pek çok siyasi ve kişisel sonuçları olacağını bilmelisiniz.

Seçen kişiler için bunun en net yaptırımı sizi bir daha ne o göreve ne de başkaca bir göreve layık bulmamak olacaktır.

Siyasette zirvede bırakmak yoktur. Bir görevi son görev olarak gören siyasetçi için o makam emeklilik makamı olur. Sessiz, sakin, yapalım bitsin, aman tadımız kaçmasın, düzenimiz bozulmasın...

Risksiz, heyecansız, ruhsuz..

Ülkemizde ve dünyada dijital çağın da bir sonucu olarak siyaset anlayışı ve dili değişiyor. Hal böyleyken, karşıtlık üzerine kurulu, köhneleşmiş politik söylemlerle bezeli ya da ikili ilişkilere dayalı çözüm vaatleri yerine; çağı yakalayan, söylemi değiştiren, yeri geldiğinde de eylemden ve mücadeleden kaçmayan en önemlisi ise görev süresince kendisine not verileceğini, siyasi ve şahsi geleceğinin akıbetinin bu notlara bağlı olduğunun sorumluluğunu omzunuzda hisseden bir aday tercihim olur.

Heyecanla, hırsla, özveriyle çalışacak; ikbalinin, başarmasına, değiştirmesine, büyütmesine bağlı olduğunu bilecek genç dinamik, Özgür ve Yıldızı parlayan bir aday...”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Otobüsten düşüp ölmüştü: Olay yerinde keşif yapılacak

Otobüsten düşüp ölmüştü: Olay yerinde keşif yapılacak