16 Ekim 2018 Salı

  • 5,803 TL
  • 6,722 TL
  • 226,97 TL
  • 98.631

Genel Merkez'in atadığı İrfan Ayar yetki belgesini aldı

Genel Merkez'in atadığı İrfan Ayar yetki belgesini aldı

Genel Merkez'in kararıyla AKP Gebze İlçe Başkanı olarak atanan İrfan Ayar, yetki belgesini İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’dan aldı. Ceyhan daha sonra eski ilçe yönetiminin istifası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

07 Aralık 2017 Perşembe 18:43 Siyaset

AKP Gebze İlçe Başkanı olarak atanan İrfan Ayar bugün il binasında gerçekleştirilen törenle İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın elinden yetki belgesini aldı. Şemsettin Ceyhan, İrfan Ayar’ın yetki belgesini almasının ardından yaptığı konuşmada “Ortaya çıkan süreçte Genel Merkezimiz, mevcut ilçe yönetimi ve yedek yönetimdeki arkadaşlarımızın istifası ile yeni bir aşamaya geçeceğimizi ifade etti. Gebze yönetiminden ilçe başkanımız olmak üzere yöneticilerimiz Genel Merkez'in talimatına uyarak, güzel bir teşkilat örneği göstererek mevzuyu ikiletmeden istifalarını verdiler” dedi.

İL BAŞKANLARINA DAVET

Kudüs’te yaşanan olayları değerlendiren Şemsettin Ceyhan “Dün yaptığımız görüşmeler çerçevesinde atama belgesini takdim etmek istedik. Gündem yoğun. Kudüs‘le ilgili yaşanan gelişmeleri kınayarak konuşmaya başlamak istiyorum. Hem Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte milletimiz ortak bir duruş sergileyecek ve tüm dünya Müslümanların buna en önemli cevabı vereceğini biliyoruz. Kudüs alelade bir şehir değil. Hem İsrail hem de Amerika aldıkları bu karardan döneceklerdir. Mecliste tüm partiler ortak metne imza attılar. Bende tüm İl başkanlarını yarın Sabri Yalım Parkı'nda gerçekleştirilecek protestoya davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

6 İSTİFA ALINDI

Gebze’de yaşanan kongre sürecini değerlendiren Şemsettin Ceyhan, “Gebze ile ilgili kongrede Pazar günü yapılan kongre Genel Merkez teşkilat başkanlarımız açıklamıştı. İki listeli olarak gözüken kongreyi erteleme kararı almıştık. Ortaya çıkan süreçte Genel Merkezimiz bizi mevcut ilçe yönetimi ve yedek yönetimdeki arkadaşlarımızın istifası ile yeni bir aşamaya geçeceğimizi ifade etti. Gebze yönetiminden İlçe Başkanımız olmak üzere yöneticilerimiz Genel Merkez'in talimatına uyarak, güzel bir teşkilat örneği göstererek mevzuyu ikiletmeden istifalarını verdiler. Yedek yönetimden katılan 9 kişi de gelerek istifalarını verdikten sonra bu istifalar sonrası istifalar sonrası Gebze yönetimini görevini bitirdi. İstifalarını veremeyen arkadaşlar ise yetişemedikleri için o toplantıya katılamadılar.

AYAR‘IN ATANMASINA KARAR VERİLDİ

Çarşamba günü Genel Merkez beni Ankara‘ya davet etti. Hızlı bir şekilde istişare yaptıktan sonra teşkilat başkanlığına İrfan Ayar'ın atanmasına karar verildi. Bu akşam sizlerin huzurunda yetki belgesini vereceğiz. Kısa bir süre içerisinde bizler İrfan beyle İl Başkanlığı koordinasyonunda Gebze İlçeye şekil verecek olan Yönetimi Genel Merkez onayıyla yapacağız. İl kongresi ile ilgili henüz bir takvim yok. Büyükşehir olmayan illerin kongrelerinin ardından sıranın bize gelmesini bekliyoruz. Ocak ayının sonu gibi atamanın olmasını bekliyoruz. Gebze kongresi sonlandırıldı. Hüseyin Beyin sözlerini konunun sıcağı ile ilgili açıklama yaptığını düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İnternet fiyatlarına rekor düzeyde zam geliyor

İnternet fiyatlarına rekor düzeyde zam geliyor