19 Şubat 2019 Salı

Gökçe ve Doğan arasında gerginlik

Gökçe ve Doğan arasında gerginlik

Tan Hukuk ve Danışmanlık Bürosu açılışında konuşan Kocaeli Barosu Başkanı Avukat Sertif Gökçe “Barolarla ilgili siyasi iktidarın ciddi bir hamlesi olmuştur. Avukatlar hukuk sistemi için olmaz ise olmazdır” dedi. Nevzat Doğan ise “Basın açıklamanızı başka yerde yapsaydınız” diyerek tepki gösterdi.

10 Şubat 2018 Cumartesi 17:27 Siyaset

Kocaeli’de geniş bir kesim tarafından tanına CHP’li Diş Hekimi Müzeyyen Topçu Tan ve Doktor Ömer Tan çiftinin oğulları Avukat Ozan Kutay Tan, avukatlık belgesini almasının ardından Ömerağa Mahallesi Alemdar Caddesi Soydan İş Merkezi 4’üncü katta Hukuk ve Danışmanlık Bürosu'nu açtı. 2015 yılında Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Ozan Kutay Tan, stajını Av. Hüseyin Acurman’ın yanında tamamladı. Tan Hukuk Bürosu açılışına CHP Milletvekili Fatma  Kaplan Hürriyet, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, CHP eski milletvekilleri Bekir Yurdagül, Hikmet Erenkaya, Biz İzmitiz Platformu Başkanı Hüseyin Erol ve çok sayıda davetli katıldı.

"BAROLARI PARÇALAMAK HUKUK SİSTEMİNİ PARÇALAMAKTIR"

Açılış töreninde konuşan Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe, "Kutay kardeşimiz iyi bir staj dönemini tamamlayarak kendi ofisini açarak avukatlık faaliyetlerini burada sürdürecektir. Bu sebeple öncelikle kendisini tebrik ediyor başarılar diliyorum. Avukatlık çok onurlu ve kutsal bir meslektir. Ancak Kutay kardeşimiz çok şanssız bir dönemde bu mesleği seçmiştir. Hepinizin bildiği gibi son yıllarda hukuk sistemimiz dip noktalardadır. Yargıya olan güven yüzde 30’ların altına düşmüştür. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi geçen günlerde barolarla ilgili siyasi iktidarın ciddi bir hamlesi olmuştur” ifadesini kullandı. Başkan Gökçe, “Avukatlar hukuk sistemi için olmaz ise olmazdır. Avukatlar halkın temsilcileridir. Baroları parçalamak hukuk sistemini parçalamaktır. Biz avukatlar olarak bu durumun karşında durmaya devam edeceğiz” dedi.

"BASIN AÇIKLAMANIZI BAŞKA YERDE YAPSAYDINIZ"

Gökçe’nin sözlerini tamamlamasının ardından duruma tepki gösteren İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, "Keşke basın açıklamanızı başka bir zamanda, başka bir yerde yapsaydınız. Burada bir açılış yapıyoruz” diyerek Gökçe’ye tepki gösterdi. Kısa süreli yaşanan gerginliğin ardından davetliler yeni açılan hukuk bürosunu gezerek genç avukata başarılar diledi. Açılışta davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İşçi servisi kağıt gibi yırtıldı: 10 yaralı

İşçi servisi kağıt gibi yırtıldı: 10 yaralı