20 Ağustos 2019 Salı

Gönül: İzmit'i yıldız gibi parlatacağız

Gönül: İzmit'i yıldız gibi parlatacağız

Aday tanıtım programında konuşan AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, "STK'larımız, meslek odalarımız, üniversitemiz ve İzmit'imize dair fikri, önerisi olan tüm vatandaşlarımız ile beraber ve Büyükşehir Belediyemizle muazzam bir uyum içerisinde, İzmit'imizi yine bir yıldız gibi parlatacağız” dedi

03 Şubat 2019 Pazar 22:10 Siyaset

AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül için düzenlenen aday tanıtım programı Hasan Gemici Spor salonunda gerçekleştirildi. Programa Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, Ak Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman,  MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, Belediye başkanları, ilçe başkanları, ilçe belediye başkan adayları, parti yöneticileri ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

SEÇİM GÖNÜLLERE GİREREK KAZANILIR

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, "Kısa zamanda yönetimimizi kurduk. Kurucularımızda geçmiş dönem teşkilat büyüklerimizle istişarelerimi yaptık. Desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Buradan söz veriyoruz ki İzmitimizin ve Erdoğan’ın yüzünü kara çıkarmayacağız. Yepyeni bir İzmit’ i imar eden Karaosmanoğlu ve Nevzat Doğan’ a teşekkür ediyoruz. Adayımız belirlendiği günden bu yana durmadan yorulmadan çalışıyoruz. Rakip algı operasyonu yapsınlar varsın yapsınlar. Seçim gönüllere girmekle kazanır. 'Zillet İttifakı'nın belediyeleri paylaşma derdine düştüğünü herkes görüyor.  

AK BELEDİYECİLİK SAYFASI AÇILACAK

Ardından konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, "Yıllardır yol yürüdüğüm dava arkadaşlarım öncelikle hepinizi sevgiyle selamlıyorum. Yine ülkemizin kaderiyle bütünleşmiş partimiz önemli bir seçim arifesinde. 2019 yılında yeni İzmit sloganıyla yola çıkmış arı gibi çalışıp 10 yılın sonuna yaklaşıyoruz. Sonuna yaklaşıyoruz ama yeni bir AK Belediyecilik yolunu açıyoruz. Bu süre içerisinde İzmit'in hakkını korumak üzere, sizlere hizmet etmeye çalıştık. Başladığımızda belki siyaseten zor bir süreçte yola çıktık. Bugünlere kadar her bir seçimde oyumuzu artırarak bugünlere geldik” dedi.

İZMİT’TE FARK ATACAĞIZ

Bana güveninizi boşa çıkarmamaya çalıştım. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki sizlerin başınızı öne eğecek en ufacık bir yanlışın içinde olmadım. Adamcılık yapacaksak, ancak Tayyip Erdoğan’ın adamı oluruz dedik o yolda yürürüz dedik. 2 dönem yeter dedik ve bunu içtenlikle samimice söyledik. Duruşumuzla da siyasette örnek olmaya çalıştık. Artık bundan sonra yeni bir AK Belediyecilik sayfası açılacak. Ben inanıyorum ki İzmit ve Büyükşehir’ de değerli kardeşlerim belediyecilik hizmetleriyle yeni bir başarı destanı yazacak. Bizlerden çok daha güzel projeler  yapacaklar. Yeni İzmit ve yeni Türkiye’ ye odaklandık.  Bundan sonra daha çok çalışacağız ve hedefimiz İzmit’ te fark yapmaktır” dedi.

HAKKINIZI HELAL EDİN

Doğan’ın ardından konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Belediye başkanlığı gönül işidir. 2004 yılında burada belediye başkanı olduğumuz zaman nasıl bir belediye İzmit’ te devraldık. Bugün geldiğimiz nokta güzel bir İzmit çok güzel bir Kocaeli insanımıza onurlu insanımıza yakışan bir şehir oluşturduk. Bir dostunuz gelse çay içecek bir yere götüremezdiniz. Sahillerimiz perişandı. 17 Ağustos depremini gördük, tabi daha büyük bir yıkım. O ölü şehirden dipdiri canlı bir şehire dönüştürdük. Bunu birlikte gerçekleştirdik. Ben inanıyorum bundan sonraki süreçte yeni görevi devir alacak arkadaşlarımız çok daha güzel hizmetler yapacaklar. 15 yılın sonunda ham dolsun gözümüz arkada değil. Artık güveniyoruz. AK Parti kadrolarına, gençlerimize, kadınlarımıza şahsen güveniyorum. Allah yardımcıları olsun. Her zaman yanlarında olacağız. 31 Mart’ ta biz teskeremizi alacağız. Hakkınızı helal edin” diye konuştu.

SEÇİME HAZIRIZ

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, "Söylenecek çok söz ver ama öncelikle karşımda öyle güzel tablo var ki İzmit yine farkını koydu. Bu güzel tabloyu bozmak kimsenin gücü yetmeyecek. İzmit gönülleri fethediyor etmeye devam edecek.  Gittiğimiz her ilçemizde teşkilatımızın enerjisi çok yüksek. Kocaeli teşkilatları seçime her zaman olduğu gibi hazır. Seçime 55 gün kaldı sıkmadık el bırakmayacağız. Hiçbir karşılık beklemeden fedakârca çalışan teşkilatlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ben size inanıyorum, İzmit başarır.

NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN İTTİFAK

Şunu hiçbir zaman aklımızdan çıkartmamamız lazım. Seçim sandıkta kazanılır. Hiçbir seçim masa başında kazanılmaz. Çalışmaktan başka çaremiz yok. İnsanlara hizmetlerimizi anlatacağız. Karşımızda ne olduğu belli olmayan bir ittifak var. Millet zaten CHP’ nin ve etrafında oluşan ittifakın Türkiye’ye hizmet getirmeyeceğiniz biliyor. Türkiye çok daha güçlü olacak. Siz bize destek verdiğiniz müddetçe biz bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bu ülkenin bekası için mücadele edeceğiz. Vakit İzmit vaktidir. 31 mart akşamı inşallah 13’ te 13 yaparak zafere koşacağız” dedi

SANDIKLARI PATLATMAYA HAZIR MIYIZ?

İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un ardından konuşan Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise, "Yeni bir destan yazmak için bismillah diyoruz. İzmit’ te 4. Defa ak Parti bayrağının dalgalanması için bir araya geldik. Bu seçim elbette bir yerel seçim. Ama hiç unutmayalım ki her yerel seçim genel seçime etki eder. Bugün Türkiye eğer bölgesinde gelişen olaylara kendi menfaati için tavır koyacaksa 31 mart seçimlerden AK Parti ve Cumhur ittifakı çok güçlü çıkmak zorunda. Sandıkları her zaman olduğu gibi sandıkları patlatmaya hazır mıyız.

SİBEL GÖNÜL İZMİT’E YAKIŞIR

Bu seçimde iki anlayış yarışacak. Birisi AK Parti’ nin belediyecilik anlayışı, diğeri CHP belediyecilik anlayışı. AK Parti belediyecilik anlayışı geleceğe yönelik anlayıştır. CHP’ nin ki günü kurtarma belediyecilik anlayışıdır. Sibel hanıma güveniyoruz. Sakin ama kararlı. İşini çok iyi yapan ama duyarlı. Kararlı ama ihtiraslı değil. Alçak gönüllü ve mütevazi. O vatandaşlarla gönül kurmaya çalışan bir arkadaşımız. Hastanenin inşasında benden çok emek verdi. Ama hiçbir zaman ben yaptım demedi. Her zaman biz dedi. Bizi zaten diğer partilerden farklı kılan bu anlayışımızdır. Biz asla makam delisi olmadık. İşte bunun en güzel örneklerinden biri Sibel hanımdır. Sibel hanım İzmit’ e yakışır.  Seçimi farklı almanın bir tek yönetimi var. Seçimi bir oy farkla kazanacakmışız gibi çalışmak. Farklı galibiyetin sırrı budur. Biz tecrübeyle dinamizmi harmanlayan kadroyuz. 31 Mart akşamına kadar elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Balon şişirmekle seçim kazanılmaz. Biz gümbür gümbür geliyoruz. 31 Mart günü bir zafer daha kazanacağız” dedi.

GÖNÜL'DEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK

Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, "Bugün burada olmamın özel bir sebebi var. AK Parti kadın hareketi Türkiye’ye damga vurmuş bir harekettir. Bizim yol arkadaşlığımız dava arkadaşlığımız sonsuza kadardır. Ben kadın kollarında yetişmiş bir siyasetçiyim. Sibel başkanımla omuz omuza yıllarca çalıştım. O yüzden tecrübesinden, zarafetinden çok şey öğrendik. Cumhur ittifakı olarak hem Adanamızda hem Kocaeli’mizde Cumhur İttifakı olarak 31 Mart seçimlerinden tarih yazarak, 81 milyon vatandaşımızın geleceği için güçlü bir şekilde çıkacağız.

VATANDAŞLARIMIZIN RIZASINI ALACAĞIZ

Son olarak sahneye gelen İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül, "Şehir planları uzun vadeli ihtiyaçları gözeten ve hakkaniyete uygun vatandaşlarımızın ve bölgenin ihtiyaçlarına göre hazırlanacaktır. Altyapı ve ulaşım konusu çözülmeden şehrimizi gerçek anlamda şehir haline getirmiş olamayız. Bu nedenle toplu taşıma, otopark hem şehir planlarında hem de imar uygulamalarında asli önceliğimiz haline gelecektir. Kentsel yenileme projelerini, şehrimizi hem deprem riskinden hem de çarpık yapılaşmadan kurtarmaya dönük olarak, vatandaşımızın rızasını alarak geliştireceğiz” dedi.

“ŞEHİRCİLİKTE YENİ UFUKLAR AÇACAĞIZ”

Gönül, “İzmit'in 7 tepesi var, 7 tepeden denize bakıldığında manzara çok güzel ancak denizden İzmit'e baktığımızda tepelerimizin görüntüsünün nasıl olması gerektiğini hep birlikte bir daha düşünmeliyiz. Benzersiz şehirler anlayışıyla şehrimizi, kendi hikayesine uygun şekilde geliştirecek, tarihi yapıları ve mekanları koruyarak, yeni nesillere ulaşmasını sağlayacağız. Eskiyi koruyarak yeniyi inşa edeceğiz. Şehircilikte yeni ufuklar açacak, akıllı şehir uygulamalarını ve teknolojinin tüm imkanlarını insanımızın ve şehrimizin emrine sunacağız” diye konuştu.

“HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIZ”

Gönül, “Çevreye saygılı şehirler anlayışıyla belediye hizmetlerimizi şekillendireceğiz. Sosyal belediyecilik çalışmalarına önem vererek doğrudan insana dokunan hizmetleri ve projeleri yaygınlaştıracağız. Şehirleşme konusunda yatay mimariyi esas alacağız. Halkla birlikte yönetim ilkesiyle, şehrimizle ilgili tüm önemli kararları vatandaşlarımızla birlikte alacağız. Kırmayacağız, incitmeyeceğiz, kimseyi ötekileştirmeyeceğiz, herkesin başkanı olacağız” dedi.

“İZMİTİMİZ DAHA DA GÜZELLEŞECEK”

Gönül, “Tasarruf ve şeffaflık hassasiyetiyle belediyemizin kaynaklarını hem doğru hem de açık şekilde kullanacağız. Belediyemize kaynak yaratacak projeleri hayata geçireceğiz. Değer üreten şehir anlayışıyla, kültür sanat ve ekonomi başa olmak üzere her alanda hayat kalitesini yükseltecek yaklaşımlar geliştireceğiz. Bütün şehirler için örnek olacak şairlere ilham verecek kadar güzel olan İzmitimiz, daha da güzelleşecek, gelişecek.

“BEN İZMİT’İN KIZIYIM”

Gönül, "2001 Yılından beri, ülkemiz, kentimiz ve partimiz için hep birlikte canla başla çalıştık. Daha güzel bir Türkiye için, daha mutlu, daha müreffeh bir Kocaeli için çalıştık. Şimdi de sayın liderimiz ve Cumhurbaşkanımızın teveccühü ile İzmit'imize hizmet etmek için aday olarak görevlendirildim. Bu şehrin havasını solumuş, sokaklarında yürümüş, profesyonel meslek hayatına mimar olarak İzmit’te başlamış, İzmit’te devam etmiş, burada hayaller kurmuş ve birçok hayalini gerçekleştirmiş bir İzmit kızı; bir ablanız, bir kardeşiniz olarak borçlu olduğum İzmit’imize hizmet etme arzusuyla yola çıktık” diye konuştu. 

“İZMİT’TEKİ GELİŞMEYİ GÖRÜYORUZ”

Gönül, “İnşallah el birliği ile İzmit Belediyesi'nin burçlarında dalgalanan AK Parti bayrağını daha yukarılara taşıyacağız. Bugün İzmit'imize baktığımızda geçmiş dönemlere göre AK Belediyeciliğinin kentimize kattığı gelişmeleri hep birlikte görüyoruz. Bu başarıda emeği geçen bütün başkanlarımıza, ekiplerine ve özellikle iki dönemdir İzmit’imize hizmetkar olan belediye başkanım Sayın Nevzat Doğan'a ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu’na gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

“HİZMETLERİMİZİ HER METREKAREYE YENİDEN YAZACAĞIZ”

Gönül, “Allah'a hamdolsun büyük bir seferberlik heyecanı, büyük bir adanmışlıkla şehrimize hizmet edeceğiz. AK Parti eser ve hizmet siyasetinin kitabını İzmit'in her bir metrekaresinde tekrar biz yazacağız. Sayın Cumhur Başkanımızın işaret ettiği gibi insan ve medeniyet olgusunu merkeze alan, doğanın, çevrenin hakkını ve hukukunu koruyan, tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkan, kimlik sahibi, özgün şehir projeleriyle İzmit, Kocaeli Markası'nın en değerli parçası olacak” dedi.

“KAPILARIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK”

Gönül, “Allah'ın izniyle inanıyorum ki yine 13'te 13 yaparak Kocaeli'yi ve İzmit'i 2023'e AK kadrolar olarak bizler taşıyacağız. Bize oy versin, vermesin, her bir vatandaşımıza gönül kapılarımızı sonuna kadar açacağız. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da daima milletin, daima hizmetin yolunda olacağız. Şehrin bütün paydaşlarıyla; STK'larımız, meslek odalarımız, üniversitemiz ve İzmit'imize dair fikri, önerisi olan tüm vatandaşlarımız ile beraber ve Büyükşehir Belediyemizle muazzam bir uyum içerisinde, İzmit'imizi yine bir yıldız gibi parlatacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gökçe, Elazığ ve Karslıların konuğu oldu

Gökçe, Elazığ ve Karslıların konuğu oldu