22 Temmuz 2019 Pazartesi

Gönül’den özel çocuklara özel ilgi

Gönül’den özel çocuklara özel ilgi

Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, Down Sendromu Farkındalık Günü nedeniyle özel çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi

22 Mart 2019 Cuma 13:32 Siyaset

Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, Down Sendromu Farkındalık Günü nedeni ile özel çocuklar ve aileleri ile görüştü. Down Cafe’de gerçekleşen programda başkan adayı Gönül’e İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve meclis üyesi adayları eşlik etti. Program kapsamında açıklamalarda bulunan başkan adayı Gönül, “Önce kamu kuruluşlarımızdaki engelleri sonra şehrimizdeki engelleri kaldıracağız. İzmit merdiveni bol olan bir ilçe. Engelli rampaları ile ulaşımı kolaylaştıracağız. Ben sizlerin annesi gibi gayret göstereceğim” dedi.

SİBEL GÖNÜL BİZİM ANNEMİZ
Başkan adayı Gönül’ü karşısında gören çocuklar hep birlikte şarkılar söyledi. Gönül için dans ederek gösterilerini tamamlayan çocuklar, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ile birlikte pasta kesti. Başkan Doğan’ın, “Sibel Gönül’ü tanıyor musunuz?” sorusuna cevap veren çocuklar, “Sibel Gönül bizim prensesimiz, bizim annemiz” şeklinde Başkan Doğan’a cevap verdi.

“ENGELSİZ ŞEHİR İÇİN GAYRET EDECEĞİZ”
Özel çocukların her zaman yanında olacaklarını söyleyen Cumhur İttifakı AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül, “Bizler her zaman çocuklarımız ile birlikteyiz ve sizlerin yanınızda olacağımıza söz veriyoruz. Engelsiz bir şehirde yaşamak için büyük bir gayret içindeyiz. Önce kamu kuruluşlarımızdaki engelleri sonra şehrimizdeki engelleri kaldıracağız. İzmit merdiveni bol olan bir ilçe. Engelli rampaları ile ulaşımı kolaylaştıracağız. Ben sizlerin annesi gibi gayret göstereceğim” ifadelerini kullandı.

“ENGELLİ DOSTU BELEDİYE OLDUK”
Görev süresi boyunca engelli dostu belediye olarak da çalışmalar yürüttüklerini söyleyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Bizler engelli kardeşlerimizin ve ailelerimizin her zaman yanında olduk. Allah annelerimize, ailelerimize kolaylıklar versin. Bu kardeşlerimiz bizlere en güzel hediye en güzel emanetlerdir. Bundan sonra Sibel Hanım şehrin annesi olduğu gibi onların da annesi olacaktır” şeklinde konuştu

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti

İnşaattan düşen işçi hayatını kaybetti