22 Ocak 2021 Cuma

Güney: İzmit Belediyesi’nde kadınların hakları yenmesin

Güney: İzmit Belediyesi’nde kadınların hakları yenmesin

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, 5 Aralık Dünya Kadınlar Günü’nde, "İzmit Belediyesi’nden atılan ve mahkeme tarafından işe iade edilen bu çalışanlara daha fazla mobbing uygulamayın. Kadınları incitmeyin” dedi

05 Aralık 2020 Cumartesi 13:41 Siyaset

Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkının verilişinin yıldönümü olarak kutlanan 5 Aralık Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, şunları söyledi: “Kadınlar toplumun en önemli değeri, ailemizin olduğu gibi siyaset ve iş dünyasının da vazgeçilmezidir. Demokrasimiz, kadınların seçme ve seçilme hakkının kazanmasıyla tam manasını bulmuştur. AK Parti olarak bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere, siyasetin her alanında kadınlarımıza daha fazla temsil hakkı tanıyan birinci parti olmakta her zaman gurur duyduk”.

KADINLARIN HAKLARINI YEMEYİN

Güney, İzmit Belediyesi’nde geçen yıl işten atılan sözleşmeli memurlar arasında çok sayıda kadın bulunduğunu da hatırlatarak şöyle dedi: “Ne yazık ki, İzmit’te kadınlara karşı en büyük haksızlığın İzmit Belediyesi tarafından yapılmasına şahit olduk. Yılbaşı gecesi, daha önce hiçbir uyarı yapılmadan bir mektupla aralarında kadınların da bulunduğu 29 memur kapı önüne konuldu. Bir yıldır devam eden hukuk mücadelesi sonunda işlerinin başına dönen, yeniden işsiz kalmamak için verilen her görevi ses çıkarmadan kabul eden bu kadın memurlara hala mobbing yapıldığını, performansları düşük gösterilmek istendiğini duyuyoruz. Bu yılbaşında mahkeme kararıyla döndükleri işlerine yeniden son vermek için hazırlık yapıldığı bilgisini alıyoruz. Bütün bunların doğru çıkmaması en büyük arzumuzdur. Dünya Kadın Hakları Günü’nde kadınlarımızı daha fazla incitmeyin, haklarını gasp etmeyin çağrısı yapıyoruz”.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Öztürk: Tekel bayilerine haksızlık yapılıyor

Öztürk: Tekel bayilerine haksızlık yapılıyor