11 Aralık 2019 Çarşamba

Gürsoy: Sizi İzmit’e fayda sağlayın diye seçtiler

Gürsoy: Sizi İzmit’e fayda sağlayın diye seçtiler

İzmit Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’yla ilgili değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy, ‘İzmit insanı sizi İzmit meclisine kendi hırsınızın emellerine hizmet edin diye değil, İzmit’e fayda üretin diye seçti’ dedi

07 Ağustos 2019 Çarşamba 15:12 Siyaset

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Samet Gürsoy, dün gerçekleştirilen İzmit meclisi ile ilgili değerlendirmede bulundu. Meclis’teki tutumu eleştiren Gürsoy, “Dün gerçekleştirilen İzmit Belediyesi Meclis Toplantısında halkın tercih ettiği Belediye Başkanının ve ekibinin halk için yapmak istediği çalışmalarının geciktirilmesi amacını taşıyan bir süreç izledik. Bugün İzmit halkı Başkanlıkta CHP’ye, mecliste de Ak Partili kadrolara yetki vermiştir. Bu netice halka faydalı olunması için önemli bir aritmetiktir. Halka faydalı olunacak işlerde birlikte hareket etmeyi sağlarken; zararda, rantta, kayırmada birbirlerine engel olunacak bir dağılımdır” dedi.

UZLAŞMA YERİNE ÇIKMAZI TERCİH EDİYORLAR

‘Seçilmişlerin asli görevi kendi hırs ve çıkarlarını tatmin etmek değil’ diyen Gürsoy, “İzmit halkı kendi açısından faydalı bir tercih yapmış ve kendisine hizmet üretilmesinin yolunu açmak istemiştir. Ancak son meclis toplantısında da görülmüştür ki, AK Parti hizmet üretmenin yerine, tamamen kaybetmenin hırsıyla yolları tıkama ve netice aldırmama yolunu tercih etmiştir. Seçilmişlerin asli görevi kendi hırs ve çıkarlarını tatmin etmek değil milletin faydasına olacak işlere imza atmaktır. Ne yazık ki Ak Parti kadroları uzlaşma yerine çıkmazı faydaya engel olmayı tercih etmişlerdir” ifadelerinde bulundu.

ENGEL OLMAKTAN GERİ DURMAYACAKLAR

‘Herkes sorumluluk bilinciyle hareket etmelidir’ diyen Gürsoy, “17 yıldır işbaşında olan iktidar bu milletin önüne engel olmuştur. Ekonomik kalkınmanın, istihdamın, sanayinin, kardeşliğin, birlikteliğin önünde sürekli engel olmuşlardır. Ne yazık ki bu hastalıklı anlayışı şimdi de İzmit’te devreye almışlardır. Gözüken odur ki İzmit’in önüne de engel olmaktan geri durmayacaklardır. İzmit insanı sizi İzmit meclisine kendi hırsınızın emellerine hizmet edin diye değil, İzmit’e fayda üretin diye seçti. Saadet Partisi olarak tekrar hatırlatıyoruz. Herkes sorumluluk bilinciyle hareket etmeli ve İzmit halkının faydasını her şeyin önüne koymalıdır” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Sezer muhtarlarla buluştu

Başkan Sezer muhtarlarla buluştu