16 Ekim 2018 Salı

  • 5,783 TL
  • 6,693 TL
  • 226,97 TL
  • 98.631

Haydar Akar, Fikri Işık'a tazminat ödeyecek!

Haydar Akar, Fikri Işık'a tazminat ödeyecek!

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'a 'kişilik haklarına saldırdığı ve hakaret ettiği' iddiasıyla yargılanan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, tazminat cezasına çarptırıldı

07 Aralık 2017 Perşembe 15:45 Siyaset

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'a 'kişilik haklarına saldırdığı ve hakaret ettiği' iddiasıyla yargılanan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem ile Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ tazminat cezasına çarptırıldı. Kocaeli 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ndeki duruşmaya Işık'ın avukatı Halit Çokan ile Erdem'in avukatı Turan Aydoğan katıldı. Çokan, Akar'ın 2 Ağustos'ta partisinin Gebze'de düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, müvekkilini FETÖ'cü olarak lanse ettiğini, böylece müvekkilinin kişilik ve şöhretinin zarar gördüğünü ifade ederek, 30 bin lira manevi tazminatın, suç tarihinden itibaren işleyecek olan yasal faiziyle birlikte tahsiline karar verilmesini talep etti.

AKAR 5 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

Akar'ın avukatı Toker ise muhalif parti milletvekili olan müvekkilinin eleştiri hakkını kullandığını ileri sürerek, şunları kaydetti: "Müvekkilim davacıya FETÖ'cü dememiştir. Onlara destek olduğunu ifade etmiştir. Yargı ve AİHM kararları siyasi kişilerin bu eleştirilere tahammül etmeleri gerektiği, mahkemelerin de bu konuda dar yorum yapması gerektiği açıklanmıştır. Bu yüzden hakaret söz konusu değildir. Davanın reddini talep ediyoruz." Mahkeme Başkanı, davanın kabulüne karar vererek, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar'ın, davacı Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'a, suç tarihinden itibaren işleyecek olan yasal faiziyle birlikte 5 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Mağazadan aldığı ürün bozuk çıkınca bakın ne yaptı

Mağazadan aldığı ürün bozuk çıkınca bakın ne yaptı