02 Haziran 2020 Salı

HDP’de kongre süreci başlıyor

HDP’de kongre süreci başlıyor

Kasım ayında görev süreleri tamamlanacak olan HDP il ve ilçe örgütlerinde önümüzdeki aydan itibaren kongreler başlayacak

16 Ağustos 2019 Cuma 10:34 Siyaset

Eylül ayı ile birlikte ilçe kongreleri başlayacak olan HDP’de il kongresi ise Kasım ayında yapılacak. HDP İl Eş Başkanı Şahabaettin Işık, komisyon kararına göre aday olup olmayacağının netleşeceğini belirtti.

2 İLÇE NETLEŞTİ

Kongre tarihlerinin yavaş yavaş netleştiğini belirten HDP İl Eş Başkanı Şahabettin Işık, “Darıca ilçemizin kongre tarihi 15 Eylül Pazar, Çayırova kongremizin tarihi 13 Ekim Pazar günü yapılacak. Diğer ilçelerimizin komisyon çalışmaları devam ediyor. Komisyonun henüz belirlediği bir tarih yok. Öncelikli olarak İzmit ilçemizin kongresini yapmayı planlıyoruz. Kongre komisyonu önümüzdeki hafta Pazartesi gününden itibaren oluşturulacak ve çalışmalarına başlayacak” dedi. 

‘BİRDEN FAZLA ADAY ÇIKAR’

Gebze ilçe kongresinin önümüzdeki hafta belirleneceğini de ifade eden Başkan Işık, “Gebze ilçemizde partinin ilçe binasında Pazartesi günü geniş katılımlı bir halk toplantısı ile kongre komisyonu belirlenecek. Netleşmiş adaylar henüz yok birden fazla aday çıkacağını umuyoruz. Kongrelere bir hafta kala adayların isimleri netleşir. İlçe kongrelerimiz bittikten sonra 5 Kasım’dan sonra il kongre sürecimiz başlayacak. Çünkü 24 aylık süre 5 Kasım’da başlıyor” dedi.

‘KOMSİYON GÖREV VERİRSE’

Yeniden aday olup olmayacağı konusuyla ilgili de konuşan Başkan Işık, “Komisyonun vereceği bir karar. Komisyon görev verirse devam ederim. Komisyon başka arkadaşa görev verirse ben aday olmam. Komisyon, ilçemizdeki kanat önderlerinden oluşur. İlçe üyelerimiz ile il eş başkanlarından biri ve parti meclisinden bir arkadaşımızın katılımı ile oluşuyor. Bileşen partilerimizden de birer temsilci ve HDK’dan da bu komisyona dahil oluyor” diye konuştu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Karamürsel Semetler Köprüsü tamamlandı

Karamürsel Semetler Köprüsü tamamlandı