23 Ocak 2021 Cumartesi

Hikmet Aydın: Bu faiz girdabından kurtulmalıyız

Hikmet Aydın: Bu faiz girdabından kurtulmalıyız

Saadet Partisi Körfez İlçe Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkanı Hikmet Aydın, Körfez Belediyesi Aralık ayı meclisini değerlendirdiği açıklamasında, borç içinde olan Yarpaş’ın ve belediyenin diğer borçlu şirketleri nedeniyle bir yılda 5.5 milyon lira yalnızca faize ödeme yapacağını belirtti

02 Aralık 2020 Çarşamba 13:05 Siyaset

Hikmet Aydın, "Faiz girdabından hem belediye hem de fertler olarak bir an önce kurtulmalıyız" diyerek şöyle devam etti: “Erkan Uygun’un ısrarlı takibi sonrasında Yarpaş’taki huzur hakları yanlışından dönüldü, bunun için hem Uygun’a, hem de Söğüt’e teşekkür ediyoruz” dedi. Meclis toplantısını takip ederek değerlendirme yapan Hikmet Aydın açıklamasında, “Öncelikle bildiğimiz Covid-19’a yakalanan Başkan Yardımcısı Faruk Denli Bey'e belediye meclis üyesi Mehmet Candemir beye ve tüm hastalarımıza Allah'tan şifalar diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi Erkan Uygun Bey’in ısrarlı takibi ile gündemde tutması neticesinde Yarpaş A.Ş’deki yönetici sayısı 5'ten 1'e düştü. Bu konuda ısrarlı takibi ile Erkan Uygun beye yanlış uygulamadan dönen Belediye Başkanı Şener Söğüt Bey'e teşekkür ediyoruz. Kıymetli Körfezliler Yarpaş A.Ş.'nin yaklaşık olarak borcu 100 milyon TL Yarpaş’ın anapara borcu ise 30 milyon TL faiz işte böyle bir beladır. Faiz sömürücü kapitalist sistemin en masrafsız en zalimane kazanç kapısıdır. Faiz Allah ve Resulüne savaş açmaktır. Körfez Belediyesi’nin bu yılki faiz ödemesi 5,5 milyon TL'dir. Bu faiz girdabından mutlaka hem fert olarak hem kurumlar olarak kurtulmalıyız.

"MAHALLE ESNAFINDAN YAPIN"

Aralık ayı meclis gündemini kısaca değerlendirecek olursak en önemli gündem maddesi Körfez Kent merkezi ile ilgili imar plan revizyonu değişikliği idi. Yaklaşık 50 madde olduğu için tek tek değerlendiremeyeceğiz. Ama şu bilinsin istiyoruz, yapılan imar değişiklikleri, muhalefetin rant endişesi iktidarın kamu yararı düşüncesiyle bazı maddeler oybirliği bazı maddeler oy çokluğu ile meclisten geçti. Gündem dışı tüm siyasi partilerin vermiş olduğu ortak önerge oy birliği ile gündeme alındı. Gündeme alınan önerge ile pandemi sürecinde kapatılan veya sınırlama getirilen esnafa bir kereye mahsus bin TL değerinde aynı yardım yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Ancak biz Saadet Partisi olarak içerisinde bulunduğumuz şartları göz önüne alarak yetkililere sesleniyoruz. Lütfen esnafa yapılacak yardım için mahalle bakkalımızda, mahalle esnafından alışveriş yapın veya alışveriş kartı vereceksiniz mahalle bakkalından, mahalle esnafından alışveriş yapılacak şekilde düşünün. Bir taş ile iki kuş vurmuş olursunuz. Kazanan işte o zaman gerçekten Körfez halkı olur” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

HES kodu asistanları görev başında

HES kodu asistanları görev başında