21 Şubat 2020 Cuma

"Hürriyet aldığı oylara ihanet etti"

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney yaptığı açıklamada İzmit Belediye Başkanı Hürriyet'in Gezi Parkı davasından çekilmekle aldığı oylara ihanet ettiğini söyledi

25 Eylül 2019 Çarşamba 11:19 Siyaset

İzmit Belediyesi'nin Gezi Parkı davasından çekilmesinin ardından AKP İzmit İlçe teşkilatı bir açıklama yaptı. İzmit İlçe Başkanı Ali Güney yaptığı açıklamada Fatma Kaplan Hürriyet'i aldığın oylara ihanet etmekle suçladı.

Ali Güney yaptığı açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi: "Kocaeli 4.Asliye Ceza Mahkemesi’nde 31 Ocak 2014 tarihinde 238 sanık hakkında “Toplantı yürüyüşü kanununa muhalefet, kamu malına zarar vermek, polise mukavemet" suçlamalarıyla dava açıldı. Bu dava kamuoyunda ‘Gezi Davası’ olarak biliniyordu. İzmit Belediyesi bu davada ideolojik veya siyasi görüş nedeniyle değil, tamamen kamu malına verilen zararların hesabını sormak adına müşteki durumundaydı. Sonuçta İzmit’i yönetenlerin bir görevi de milletin parasıyla yapılan eser ve hizmetleri korumaktı.

İzmit Belediyesi’nin 5 aylık yeni başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, karar aşamasına gelinen ve önceki gün hüküm açıklanan bu davadan son anda İzmit Belediyesi’nin şikayetini geri çekmişti.

HESABI SORULAMADI

Bu nedenle İzmit halkı adına, sorumlulardan yaptıkları hukuksuz eylemlerin hesabı sorulamamıştır.Fatma Hanım’ın bu kararına göre İzmit’te bundan sonra parkta, yolda, kaldırımda önüne çıkan ne varsa yakıp, yıkıp, kırmak, sökmek suç değildir. Bu eylemleri gerçekleştirenlerin yaptıkları yanına kar kalacak, İzmit adına kimse onlardan hesap sormayacaktır.

 

ACIKCA ORTADADIR

İzmit’i partisinden de ayrı şekilde kendi dünyasında oluşturduğu ideolojik yapıya mahkum etme çabası içerisinde olduğu daha önce Pkk sempatizanlarını İzmit’e getirip, konser verdirerek gösteren Fatma Hanım’ın, bu son olayda da yine duygularına yenik düştüğü açıkça ortadadır. Gezi olayları sırasında “Sökülen ağaçların sapı anana, kökü babana g..sin” diyerek  Cumhurbaşkanımız üzerinden millet iradesine nefretini ortaya koyan Fatma Kaplan Hürriyet, bugün verdiği kararla hem aynı noktada olduğunu göstermiş, hem de İzmit’in hakkını korumak yerine kendi dünya görüşüne uygun şekilde hareket etmeyi sürdüreceğini bir kez daha göstermiştir.İzmit halkından aldığı oylara açıkça ihanet etmiştir.

İzmit, kendilerine gelince özgürlükçü kesilen, kendilerine hakaret edilince hesap soran ama milletin hakkı ve hukuku karşısında kılını kıpırdatmayanları zamanla daha iyi tanıyacaktır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Onlarca ülkeye oyuncak ihraç ediyor

Onlarca ülkeye oyuncak ihraç ediyor