24 Haziran 2019 Pazartesi

Hürriyet, basın emekçileriyle buluştu

Hürriyet, basın emekçileriyle buluştu

CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ile yemekte buluştu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Hürriyet, “Gazeteciler Günü’nün hak ettiği şekilde kutlanacağı güne kadar basın emekçileri ile hep yan yanayız” dedi

10 Ocak 2019 Perşembe 22:16 Siyaset

CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensupları ile birlikte yemekte bir araya geldi. Masala Kebap’ta gerçekleştirilen akşam yemeğine CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanı sıra İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İlçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Gök, Muharrem İnce’nin seçim müziklerini yapan Ali Altay, ilçe yöneticilerinden, Arda Başaran, İhsan Kızıltan, Hande Sarıgülle, Dalistan Filiz, Dilşad Haczeyni ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

BASIN SUSARSA TOPLUM SUSAR

Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan İzmit Fatma Kaplan Hürriyet, “Gazetecinin gördüğü aksaklık ve eksikleri, hiçbir baskı altında kalmadan haberleştirebilme özgürlüğü, demokrasinin olmazsa olmazıdır. O özgürlük, başka güçlerin esiri olduğu takdirde, geleceğimiz büyük tehlike altına girecektir. Unutmamak gerekir ki; Basın susarsa toplum susar” şeklinde konuştu.

BASIN EMEKÇİLERİ İLE YAN YANAYIZ

Hürriyet, “Demokrasi ve özgürlüklerin teminatı olan basının özgürlüğünü eksiksiz bir şekilde savunmanın aslında demokrasiyi savunmak olduğu ortadadır. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nün kutlanmasının gerçek anlamını bulacağı, daha demokratik bir Türkiye için mücadele edeceğimizin de bilinmesini isteriz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün hak ettiği şekilde kutlanacağı güne kadar basın emekçileri ile hep yan yanayız” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kadınlar, intihar ve uyuşturucuya karşı yürüdü

Kadınlar, intihar ve uyuşturucuya karşı yürüdü