06 Haziran 2020 Cumartesi

Hürriyet: Elimde ciddi usulsüz ihaleler var, gereğini yapacağım

Hürriyet: Elimde ciddi usulsüz ihaleler var, gereğini yapacağım

İzmit Belediye meclis toplantısına başkanlık yapan belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet belediyede daha önceki dönemle ilgili önemli iddialarda bulunarak: “Elimde çok ciddi hukuksuzluklar, usulsüz atamalar var. Sadece belli şirketlere kazançların açıldığı öyle ihale dosyaları var ki. Bunlar hep tek kalemden çıkmış. 15 günde bir özel kalemden atama yapılmış. Bunların gereğini hukuk içinde gereğini yapacağım” dedi

07 Mayıs 2019 Salı 16:00 Siyaset

İzmit Belediyesi Mayıs ayı 1’inci oturum meclis toplantısı, Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in başkanlığında Belsa’da bulunan meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. 13 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste İzmit Belediyesi’ni Marmara Belediyeler Birliği’nde temsil etmek üzere 1 asil ve 1 yedek üye seçildi.  Gerçekleştirilen oylama sonrası asil üyeliğe AK Parti grubunun önerdiği Çağlayan Duman, yedek üyeliğe ise Engin Duymaz seçildi. İzmit Belediyesi Plan Bütçe Komisyonunun bütçe ile ilgili yapacağı çalışma için 14 Mayıs Salı günü ara meclis yapılmasına karar verildi.

BU KOLTUKLARA GEÇİCİ OLARAK GELDİK

Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet meclis toplantısı öncesi yaptığı konuşmada YSK’nın İstanbul kararını eleştirirken: “İstanbul seçimlerinin yenilenmesine ilişkin bu açıklamayı bir hukukçu olarak yapıyorum. Geçici olduğunu bildiğimiz bu koltuklara geçici olarak geldik. Kim seçilerse seçilsin kabullenmek demokrasinin gereğidir. Vatandaşlarımızın teveccühleriyle seçilen bizler İzmit halkına karşı adaletin bize gösterdiği ışıkta kimseye zulüm yapmadan çalışacağız.

YSK’NIN KARARI KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL

Bu vesileyle de tüm kentlerimiz için demokrasi ve hukukun üstünlüğünü diliyorum. Herkes için adalet diliyorum. YSK’nın kararı kabul edilebilir değildir. Bütün oylar aynı zarftan çıkarken sadece Büyükşehir seçimlerinin iptali hukuka uygun değildir. İnsan haklarına saygımız gereği bu açıklamayı yapıyorum. Tüm milletimiz için her şey daha güzel olacak diyorum” dedi.

HİZMET PASAPORTU VERİLMESİ KABUL EDİLDİ

İtalya’da Bari-Brindisi, Puglia Bölgesi’nde 27 Mayıs 2019-01 Haziran 2019 tarihinde gerçekleşecek Avrasya Yolunda Yürüyüş Projesi kapsamında Paydaşlarla Çalışma Ziyareti toplantısına Kültür Rotaları Derneği Hoşgörü Yolu Proje Temsilcisi Furkan Yavuz ve İzmit Belediyesi temsilcisi olarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Satın Alma Birim Sorumlusu Mehmet Şevket Verit’in yolculuk, konaklama ve diğer masraflar proje bütçesinden karşılanacak olup, belirtilen gün ve tarihlerde yurtdışına çıkabilmesi ve toplantıya katılabilmeleri için gerekli görevlendirmenin yapılarak, Hizmet Pasaportu verilebilmesi teklifi ise oy birliği ile kabul edildi.  

PARTİZANCA DAVRANMAYACAĞINIZI DÜŞÜNÜYORUM

AK Parti grup başkanvekili Mustafa Soydabaş Fatma Kaplan Hürriyet’ e tavsiyelerde bulunarak: “Yetkilerimizi İzmitlilerin lehine kullanıp olaylara kavga etmeden yaklaşacağız. 35 yıllık belediye personeli olarak Sefa Sirmen ve Fikret Toker zamanında savrulduk. Tabi ki başkanların bir ekibi olması normal. Parti tabanının size baskı yapması normal. Ama ben sizin partizanca davranmayacağınızı düşünüyorum. Görevlendirmelerinizde bilgi ve birikime değer vereceğinizi umuyorum” dedi.

15 GÜNDE BİR ÖZEL KALEMDEN ATAMA

Soydabaş’a cevap veren Hürriyet: “Ben göreve geleli bu kadar zaman oldu. Bir tek taşı yerinden oynatmadım. Allah’tan korkun benden değil. Partizanlık yapmayın bana yeter. Kimseyi ot yolmaya göndermedik başkalarının yaptığı gibi. Gelir gelmez başkalarının yaptığı gibi kelle almaya çalışmadık. Ben çok açlık yaşadım emeğin değerini bilirim. Herhangi bir haksız kazanç varsa parti fark etmeksizin gereğini yaparım. Elimde çok ciddi hukuksuzluklar, usulsüz atamalar var. Sadece belli şirketlere kazançların açıldığı öyle ihale dosyaları var ki. Bunlar hep tek kalemden çıkmış. 15 günde bir özel kalemden atama yapılmış. Bunların gereğini hukuk içinde gereğini yapacağım. İşini doğru yapan personel arkadaş korkmasın. Benimle çalışmak rahattır, çok rahat biriyimdir. Kulağıma şikayetler ve partizanlık yapanlar geliyor. Müdür Yardımcıları Güray Oruç ve Mehmet Bey’den kendi ekibimi kurmak için müsaade istedim” ifadelerini kullandı. İzmit Belediyesi’nin İmar konuları ise görüşülmek üzere ilgili komisyonlara gönderildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bariyerlere çarpan cip takla attı

Bariyerlere çarpan cip takla attı