15 Ağustos 2020 Cumartesi

Hürriyet: Güray Oruç hakkında FETÖ soruşturması yapılmış!

Hürriyet: Güray Oruç hakkında FETÖ soruşturması yapılmış!

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, eski başkan Yardımcı Güray Oruç ile ilgili FETÖ soruşturması yapıldığını söyledi

07 Ocak 2020 Salı 19:01 Siyaset

İzmit Belediye Meclis toplantısında sözleşmesi yenilenmeyen memurlar ile ilgili açıklamalar yapan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, özellikle eski başkan Yardımcı Güray Oruç ile ilgili söyledikleri dikkat çekti. 10 aydır belediye başkan yardımcılığı yapmamasına rağmen her ay 10 bin lira maaş almaya devam ettiğini belirten Hürriyet, memurluk kadrosunun alınacağını ifade etti. Oruç hakkında daha önce FETÖ soruşturması yapıldığı belirten Hürriyet, eski belediye başkan yardımcı İbrahim Bulut’un, Oruç ile ilgili dosya şerh koyduğunu ve dosyanın sümen altı yapıldığı belirtti.

HAK HUKUK HAKKANİYETTEN BAHSETMESİN

Hürriyet şunları söyledi: “Eski Başkan yardımcısı Güray Oruç'a FETÖ dosyası açılmış fakat sümenaltı edilmiş. 17-25 Aralık’tan sonra FETÖ’ye dair olan bankaya Güray Oruç’un Bank Asya’da bulunan hesaba para yatırması, 1-3 gün arayla parayı havale yapması nedir? Güray Oruç’un iki gün arayla para yatırması, bilinçli taksirdir diyor. Bunu siz söylüyorsunuz. Bank Asya hesabını kapatması İzmit Belediyesi’ne işe girdiği için hesabını kapattığıdır. İzmit Belediyesi’ne işe girmese kapatmayacağına dair bir durum ortaya çıkmaktadır. İlkokul mezunu olan bir işçinin işten çıkarılmasına rağmen fakat hiçbir şey olmamış gibi lisans eğitimi olmuş birine bir şey yapılmıyor. Kurul gereğini yapmamıştır diyor. Bu arkadaş 9 aydır belediye başkan yardımcısı görevindedir. Böyle bir gerçek ortada dururken kimse bana hak hukuk hakkaniyetten bahsetmesin.”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sibel Gönül de topa girdi!

Sibel Gönül de topa girdi!