09 Temmuz 2020 Perşembe

Hürriyet: Oda yüzünden meclis terk edilir mi!

Hürriyet: Oda yüzünden meclis terk edilir mi!

AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin odalarını beğenmeyip meclise katılmaması sonrası basın mensuplarına odaları gezdiren Başkan Hürriyet, “Böyle bir gerekçeyle meclis terk edilir mi? Madem beğenmediniz gelip bana söyleseydiniz, birlikte çözüm üretmeye çalışırdık. Gelin benim odamda çalışın. Nevzat bey döneminde hiçbir grubun odası yokmuş” dedi

03 Mart 2020 Salı 16:58 Siyaset

AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri, kendilerine tahsis edilen odalarını beğenmeyerek, İzmit meclisini protesto ederek toplantıya katılmadı. İzmit Belediye Meclis toplantısını yarın saat 15.00’e erteleyen Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, ardından meclis üyeleri için düzenledikleri odaları basına gezdirdi. Odaları beğenmemekle ilgili kendilerine bir şikayet gelmediğini belirten Hürriyet şunları söyledi: “Böyle bir gerekçeyle meclis terk edilir mi?

GELİP BANA SÖYLESEYDİNİZ

Madem beğenmediniz gelip bana söyleseydiniz, birlikte çözüm üretmeye çalışırdık. Gelin benim odamda çalışın. Nevzat bey döneminde hiçbir grubun odası yokmuş. Halihazırda Millet İttifakı'nın da kendilerine ait bir odası yok. Hafta sonu arkadaşlar yoğun bir şekilde çalıştı. Buraları temiz, pak bir şekilde düzenledi. Yeni masa, sandalye konuldu. Gördüğüm o ki bu arkadaşların dertleri hizmet etmek değil. Amaçları bizim hizmetlerimi engellemek, sadece sadece bizi nasıl başarısız kılarızı sağlamak. Bir daha söylüyorum, bu arkadaşların biz odaları beğenmedik gibi bize bir şikayetleri olmadı. Salonu boş görünce o zaman sordum.

CEDİT BEKLİYOR

Aklıma bile gelmedi odaları beğenmedikleri. Bana bunu söylemekten neden çekinirler, neden bu konuda beni aramaktan acizler onu da bilmiyorum. Bu halledilmeyecek bir şey değil ki. Böyle bir şey için neden meclisi protesto ediyorlar anlamadım. Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir, oda yüzünden meclisin terk edilmesi. Bakın muhtarımız burada, Cedit gibi önemli bir konuyu konuşacakken, meclis gurubunun bunu bahane ederek mecliste olmaması gerçekten facia bir durum.

BENİM AKLIM ALMIYOR

Dört senedin mağdur edilmiş bu insanlar, durumları çözülmemiş, ortaya patlamaya hazır bir bomba bırakılmış, çözmek için çabalıyoruz, Ankara’yı su yolu ettik kendimize. Bas bas bağırdılar, yapamıyorsanız Büyükşehir yapsın diye. Tamam büyükşehir yapsın dedim. Büyükşehir, ben yapmam niye yapayım dedi. Birbirlerinden haberleri yok, bir öyle diyorlar, bir böyle diyorlar. Madem öyle kredi çekelim diyoruz. Mecliste bu işi konuşacağız, ortada yoklar. Böyle bir meclis üyeliği anlayışını benim aklım almıyor.”

Ergün Demir

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Asıl gerekçe çoğunluğun sağlanamaması mı!

Asıl gerekçe çoğunluğun sağlanamaması mı!