23 Ekim 2018 Salı

  • 5,680 TL
  • 6,512 TL
  • 223,01 TL
  • 94.682

Hürriyet, Posco’dan atılan işçilere gitti

Hürriyet, Posco’dan atılan işçilere gitti

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Birleşik Metal-İş Sendikası’na giderek Posco Assan’dan atılan işçilerle görüştü. Milletvekili Hürriyet, “Bundan sonraki süreçte bize ne görev düşüyorsa yapacağız” dedi

18 Kasım 2017 Cumartesi 17:25 Siyaset

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve İl Başkanı Cengiz Sarıbay, sendikalı oldukları için işten çıkarılan Posco Assan işçileri ve Birleşik Metal-İş Sendikası yöneticilerini ziyaret etti. Şube binasında gerçekleşen ziyarette, Hürriyet ve Sarıbay’ı Şube Başkanı Telat Çelik ve Genel Merkez Yöneticisi Hami Baltacı karşıladı. İlk olarak konuşan Hami Baltacı, Kocaeli Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve kentin diğer vekillerinin de kendilerine destek vermesini istedi. İşçilerin anayasal hakkını kullanarak sendikaya üye olduklarını belirten Baltacı “Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Eğer bu ülkede sendikaya üye olmak suçsa çıkıma söylesinler. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım çıkıp desin ki, ‘Sendikaya üye olmak suçtur’. Bunu diyebiliyorlar mı. Bunu desinler biz de sendikayı kapatalım” diye konuştu.

NE GÖREV DÜŞÜYORSA

Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise anayasal hakkını kullanarak sendikaya üye olan işçilerin işten atılmasını kınayarak, “Verdiğiniz mücadele de sonuna kadar yanınızdayız. Ben de bir emekçi çocuğuyum. Makamlar, mevkiler gelip geçicidir. Bu kentin tüm vekillerinin sizin yanınızda olması gerekiyor. Bundan sonraki yol haritanızda bize ne düşüyorsa, nerede ne yapmamız gerekiyorsa biz orada olacağız” dedi. Konuşmalardan sonra işten çıkarılan işçiler İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’e yaşadıkları süreci tek tek anlatı. İşçiler daha sonra İzmit sokaklarına çıkararak bildiri dağıttı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Marina'da genç kız denize atladı

İzmit Marina'da genç kız denize atladı