21 Mayıs 2019 Salı

Hürriyet seçim ofisini açtı: Sokak doldu taştı

Hürriyet seçim ofisini açtı: Sokak doldu taştı

Millet İttifakı CHP’nin İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Leyla Atakan Seçim İrtibat Bürosu’nu görkemli bir törenle açtı

10 Mart 2019 Pazar 21:05 Siyaset

Millet İttifakı’nın CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet, Leyla Atakan Seçim İrtibat Bürosu’nu görkemli bir törenle açtı. Hürriyet, Karabaş Mahallesi Leyla Atakan Caddesi Ar+1 İş Merkezi No 41’de bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi’ne kortej yapılarak meşaleler ile geldi. Yoğun katılımın olduğu açılışta Hürriyet binlerce İzmitliye seslendi.

AKP’NİN HELVASINI KAVURDULAR

Açılış töreninde, İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim şarkısını yapan Şaban Balcı, kemençe ile Hürriyet’in şarkısını seslendirerek katılımcıları coşturdu. Hürriyet, vatandaş ve partililer ile birlikte kemençe eşliğinde horon tepti . Ayrıca açılışta partililer helva kavurarak AKP’ye ince bir mesaj verdiler. Akar, helva ile ilgili “AKP’nin siyasi anlamda bitiyor o yüzden helva dağıtıyoruz. Hepinize afiyet olsun” dedi. Açılışta konuşmalar işitme engelliler için de işaret diliyle çevrildi.

GENEL MERKEZDEN DE DESTEK OLDULAR

Hürriyet’i SKM açılışında Genel Merkez Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, İstanbul Milletvekilleri Sibel Özdemir ve Emine Gülizar Emecan yalnız bırakmazken CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanvekili Hüseyin Acurman, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, eski milletvekilleri, eski belediye başkanları, eski ilçe başkanları, millet ittifakı yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BU İŞ BİTMİŞ”

Programda ilk olarak konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “İzmit’in Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan. İzmit’in güzel insanları. Bu iş bitmiş. Millet ittifakı bu işi bitirmiş. Size zillet diyorlar ya siz milletin özüsünüz özü. İzmit’te Türkiye’nin sembol bir ismi vardı. Efsaneydi Kocaelispor. Bugün Kocaelispor nerede? İzmit ve Kocaeli tekrara o özüne, kimliğine inşallah sizlerin desteğiyle dönecek” dedi.

“İZMİT’TE İYİ PARTİ LOGOSU ARAMAYIN”

Yıldız, “Cesur yürekli insanlar, burayı özellikle dinlemenizi istiyorum. İzmit’te İYİ Partili dostlarım, Fatma Kaplan Hürriyet ile seçime giriyoruz. Burada kimse logo aramasın. Burada Fatma Kaplan’a destek vereceğiz. Ben biliyorum ki demokrasiyi içinizde yer etmiş, 95 yıllık tecrübenizle oyunuzu vereceğinize inanıyorum. Büyükşehir’de de altı ok aramayacaksınız. Serdar Kaman’ı destekleyeceksiniz” şeklinde konuştu.

“HÜRRİYET’E BURADA SAHİP ÇIKIN”

Yıldız’ın arından konuşan CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, “Sizler çok şanslısınız. CHP’nin öyle bir adayı var ki. Bu demokratik yarışa bir adım önde başladınız. Bizler Sayın Hürriyet ile mecliste birlikte çalışıyoruz. İzmit’in sorunlarına çok hakim bir arkadaşımız. Bugün de burada belediye başkanlığı için mücadele içinde. Bizler milletvekili olarak kendisine inanıyoruz. Kendisine sıkı bir şekilde sahip çıkmanızı istiyoruz. İzmit bunu hak ediyor” şeklinde konuştu.

“İZMİT’TE KAPLAN BÜYÜKŞEHİR’DE KAMAN”

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, “Şimdi de Fatma Kaplan Hürriyet ile bir rüzgar estirmeye hazırlanıyoruz. Sizlerle birlikte Kocaelispor’u şampiyon yapmaya hazırlanıyoruz. Her yerde gördüğümüz büyük bir coşku bizi her zaman heyecanlandırıyor. Allah yolumuzu açık eylesin. İzmit’te Kaplan, Büyükşehir’de Kaman, Kocaeli’de işler tamam” ifadelerini kullandı.

“20 GÜN BOYUNCA UYUMAYACAKSINIZ”

CHP Milletvekili Haydar Akar, “İzmitli işi bitirdi. Her yerde anlatıyorum. İzmit’e Fatma hanımı aday yaptık. Onu biz değil, İzmitliler aday yaptı. Böyle söyleyince hoşunuza gidiyor, alkışlıyorsunuz. 20 gün boyunca kimse uyumayacak. Bu enkazı tekrar Türkiye’de marka kent yapacağız. Türkiye’nin en zengin belediyesinin sınırlarında bulunuyorsunuz. En borçlu belediye. 15 yıldır boyunca yönetiyorlar, 1 lira ödemediler” şeklinde konuştu.

“HADDİNİ AŞMA NEVZAT DOĞAN”

Hürriyet’in İzmit Belediyesi binasını ziyaret etmesini engellemelerine değinen Akar, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a seslenerek , “Ey Nevzat Doğan sana soruyorum. Sen kimin yerine kimi sokmuyorsunuz. Haddini aşma. Bu bir tehdit değil. Ama İzmit sana dersini sandıkta verecek sandıkta. 31 Mart’tan sonra İzmit de Kocaeli de nefes alacak. AKP siyasi anlamda bitiyor o yüzden helva dağıtıyoruz. Hepinize afiyet olsun” dedi.

“PANKART İNDİRİP BELSAYA SOKMAYACAKLAR”

İnşallah 31 Mart akşamı yine hep beraber Belsa’ya yürüyüşümüzü yapacağız diyen Akar, “Ben diyorum ki İzmit tamam. Tahir efendiye sesleneyim. Kopyalamış İbrahim başkanın projelerini. Kuzey Marmara demiş, Güney Marmara demiş. 31 Mart akşamı Serdar Kaman’ı da Büyükşehir binasına oturtacağız. Efendim pankart indirecekler Belsa’ya sokmayacaklar. Fatma hanımı, Serdar Kaman’ı sizlere emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.

“O BELEDİYEYE YA GİRECEĞİM YA GİRECEĞİM”

Alkışlar ve sloganlar eşliğinde kürsüye çıkan Millet İttifakı İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet ise, “Harikasınız. Bu yüreğiniz, bu coşkunuz benim de heyecanımı arttırıyor. Biliyorum ki bu inanç bizi 31 Mart akşamı kesinlikle ve kesinlikle zafere ulaştıracak. Size söz veriyorum. Kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız. Milleti vatandaşı o belediyeye almayanlara inat, o belediyeye ya gireceğim, ya da gireceğim” şeklinde konuştu.

“BİZİ ALMAYANLARI BEN BELEDİYEYE ALACAĞIM”

Belediye kamusal alan diyen Hürriyet, “Kimse benim belediyem, giremezsiniz diyemez. Yok öyle bir şey. Biz siyasi ahlakı elden bırakmayacağız. Biz onlar gibi yapmayacağız. Kimseye üstten bakmayacağız. Bugün bizi almak istemeyenleri de söz veriyorum, kendim eşlik edeceğim belediyeye alacağım. Biz bu kenti gülümsetmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYE İŞÇİLERİ SAKIN KORKMASIN”

Gençlerimize, kadınlarımıza iş alanları açacağız diyen Hürriyet, “Köylerimizde üretimi arttıracağız. Bizim isteğimiz bu kentte yaşayan herkes kazansın. Kentimizi denizle buluşturacağız. Asgari ücretle yaşayanlar geçim sıkıntısı yaşayanlar için akılcı projeler üreteceğiz. Buradan belediye işçilerine seslenmek istiyorum. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. Biz onlar gibi değiliz. Yetim hakkından kul hakkından korkarız” dedi.

KEMENÇE EŞLİĞİNDE HORON TEPTİLER

Hürriyet, “Biz çoktan projelerimizi açıklamaya başladık. Bugün de bu SKM’mizin açılışını yapalım istedik. Yaklaşık 20 günlük süre içinde seçimi kazanmaya hazırlanıyoruz. Sizlerin de bu çalışmalara koyacağınız katkı ile birlikte sandıklara da sahip çıkarak seçimi kazanmaya var mısınız? Yolumuz açık olsun” açıklamalarında bulundu. Konuşmaların ardından Hürriyet ve Millet İttifakı kemençe eşliğinde vatandaşlar ile birlikte horon tepti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Sezer: Gölcük’te yeni bir döneme adım atıyoruz

Sezer: Gölcük’te yeni bir döneme adım atıyoruz