03 Temmuz 2020 Cuma

İnce: Bir belge varsa Taksim’de kendimi yakarım

İnce: Bir belge varsa Taksim’de kendimi yakarım

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın “Saray’da Erdoğan ile görüşen CHP’linin Muharrem İnce olduğunu açıklaması sonrası İnce’den sert cevap geldi. İnce, eğer bir belge varsı, Taksim’de kendimi yakarım. Saray soytarıları ile yargıda görüşeceğiz” dedi

23 Kasım 2019 Cumartesi 01:29 Siyaset

Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın “Saray’da Erdoğan ile görüşen CHP’li” yazısının ardından o ismin kim olduğunu açıkladı. Turan, "Kaynağımın bana söylediğine göre, Saray'da Erdoğan'la görüşen CHP'li isim Muharrem İnce'ymiş" dedi.

O KİŞİ MUHARREM İNCE

Sözcü.com.tr'de yer alan habere göre, Turan şöyle konuştu: “Uzun bir süredir tedavim nedeniyle Londra'dayım. Yani ortadan kaybolduğum falan yok. Son 2 gündür tedavimin yoğunluğu nedeniyle Türkiye'de olan bitenle çok ilgilenemedim. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini de şimdi sizden öğrendim… O zaman Saray'a yakın kaynağımın bana söylediği ismi sizin aracılığınızla açıklamak istiyorum. Kaynağımın bana söylediğine göre, Saray'da Erdoğan'la görüşen CHP'li isim Muharrem İnce'ymiş. Hatta kaynağım İnce'nin hangi araçla geldiğini, saat kaçta Saray'a girdiğini, kaçta çıktığını dakika dakika söyledi. Ben de gazetecilik refleksiyle aldığım bu önemli bilgiyi köşemde isim vermeden yazdım. Gelinen durum, bu ismi açıklamamı şart koştu. Ama önemli bir şeyi belirtmek istiyorum. Bu görüşme ve isimler, kaynağımın iddiası. Ben de bu önemli iddiayı Türkiye gündemine taşıdım. Bakalım taraflar şimdi ne diyecek…'

TAKSİM’DE KENDİMİ YAKARIM

Turan'ın iddiasına yanıt veren İnce ise "Eğer benim görüştüğüme dair bir belge varsa Taksim’de kendimi yakarım" ifadelerini kullandı. İnce yeni bir açıklama daha yaparak, "Bu bana, benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik şerefsizce bir saldırıdır" dedi.

SARAY SOYTARILARI İLE YARGIDA HESAPLAŞACAĞIZ

Muharrem İnce, Turan'ın iddiasına ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. İnce, Şunları söyledi:

"Daha ilk günden Rahmi Turan’ın dile getirdiği iddiaların merkezine benim adımın oturtulacağını bana gelen bilgiler doğrultusunda tahmin etmiştim.

Bunun benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik bir operasyon olduğunu ve bunun Genel Merkezin mutfağında bir çete tarafından pişirildiğini biliyordum. Tahminlerimde yanılmadım.

İddiaların benimle uzaktan yakından bir ilgisi yoktur, olamaz. Bu bana, benim üzerimden parti içi muhalefete yönelik şerefsizce bir saldırıdır. Bu şerefsiz, onurdan insanlıktan nasip alamamış kalemşörle ve kaynağım dediği saray soytarısıyla mutlaka yargı önünde hesaplaşacağız.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Eylül Tuvgan hayatını kaybetti

Eylül Tuvgan hayatını kaybetti