28 Ocak 2020 Salı

İYİ Parti’de 832 üyeye rozet... Aydın: Türkiye’nin bu kadar aşağılandığını hiç görmedim

İYİ Parti’de 832 üyeye rozet... Aydın: Türkiye’nin bu kadar aşağılandığını hiç görmedim

İYİ Parti’de mahalle temsilciliği yetki belgesi verilmesi ve üye katılım töreni vardı. Törende 630 mahalle temsilcisine yetki belgesi verilirken 832 üyeye rozet takıldı. Törene katılan İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, iktidara yüklenerek, “Yıllardan beri siyaset yapıyorum, ben hiçbir dönemde Türkiye Cumhuriyeti’nin bu kadar aşağılandığını görmedim” dedi

18 Ekim 2019 Cuma 23:33 Siyaset

İYİ Parti Kocaeli Teşkilatı Mahalle Temsilciliği Yetki Belgesi Verilmesi ve Üye Katılımı Töreni bu akşam gerçekleştirildi. Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, eşi Gönül Aydın, Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Genel İdare Kurulu Üyesi Cumali Durmuş, Kocaeli’den Sorumlu Genel İdare Kurulu Üyesi Ayhan Bölükbaş, İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve eşi Hatice Yıldız, İl Başkan Yardımcısı Pelin Dönge, İl Gençlik Kolları Başkanvekili Ali Büyükkara, 12 ilçe başkanı, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, mahalle temsilcileri ve çok sayıda üye katılım sağladı. Törende 630 mahalle temsilcisine yetki belgeleri takdim edilirken 832 üyeye de parti rozeti takıldı.

COŞKULU KALABALIK VARDI

Törenin yapıldığı Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi, tören öncesi Türk Bayrakları ve İYİ Parti bayraklarıyla donatıldı. Törene katılan Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, salona giriş yaptığı sırada kendisini coşkulu bir kalabalık karşıladı. Parti müzikleri ve tezahüratlarla coşkunun arttığı törenin başında saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

HEDEFE KİLİTLENDİK

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Bugünkü toplantımızın gündemi mahalle teşkilatları bile teşkilatlardan sorumlu başkan yardımcımızın bir arada olduğu teşekkür plaketi ve yetki belgesi verilmesi. 31 Mart’ta bizlerle birlikte yol yürüyen emek harcayan tüm teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. Bize iyi ve cesur yürekli insanlarla hedefe kilitlendik. Sağ olsun teşkilat başkanlarım ilçe başkanlarım sandık görevlileri arkadaşlarım ve özellikle İYİ Gençler ve hanımefendilerle üye sayımızı artırdık. Hedefimiz 2019’un sonunda 11 bin üyeye çıkmak” dedi.

MEHMETÇİĞİ UNUTMADI

Yıldız konuşmasına şöyle devam etti: “Kocaeli Sayın Genel Başkanımızın memleketi. Ne yapması lazım? Meral Akşener’in memleketinin ona layık işler yapması lazım. Kocaeli İl Teşkilatı olarak öncelikle arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. TBMM’de yer alan partimizin iktidar olması için hiçbir neden yok. Mehmetçiğimiz Fırat’ın doğusunda mücadele ediyor. Mehmetçiğimizin sağ salim dönmesini temenni ediyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

TÜRK MİLLETİ NOT ETTİ

Sonrasında konuşan Lütfü Türkkan, “Biz mecliste görünenden daha büyük bir partiyiz. İYİ Parti milletin partisiyiz. Biz milletin sesiyiz. Sadece milleti dinleriz. Ne ABD’yi takarız, ne Rusya’yı. Ülkemiz çok zor günlerden geçti. Son 1 senedir Suriye’de yaşananlar, son olarak da Sayın Trump’ın talebiyle operasyona ara verilmesi gibi. Türkiye hiç bu kadar acziyete düşürülmemiştir. Bunu Türk milleti bir kenara not etti. Kalkınmayan bir partiye gösterdi. 13 senedir Kocaeli’de yürüyorum. Şimdiye kadar bir tane benim keyfim yerinde diyene rastlamadım. Kocaeli’ye hizmet için tekrar deprem mi olması lazım. Kocaeli’ye hizmeti 99 Depremi’nden sonra Sayın Koray Aydın’ın bakanlığı döneminde gördük. Bu salonda bulunan birlikte yürümekten onur duyduğum bütün dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KORKUSUNU YAŞATTIK

Ardından Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, “Zaman nasıl hızla akıp gidiyor. Bir hafta sonra ayın 25’inde kuruluşumuzun 2. Yılını kutlayacağız. Bu siyasi partinin kuruluşunda yaşananlar ülkenin siyasi tarihindeki yerini alacaktır. Türkiye sıkışmış, tek kişinin yönetimi altına girmiş. Tüm bakanlıklar onların kumandası altında. Bu dönemde bir şeyler yapmak lazım. Bu ülkede korkmayan insanlar vardır diyerek inisiyatif alan tüm teşkilatımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Geriye dönüp baktığınızda eserinizle gurur duyabilirsiniz. Herhalde Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en hızlı kurulan partisi olduk. Ankara’da 100 binler olarak toplandınız. Zalime eyvah birileri geliyor dedirttiniz. Bu kadar kısa sürede 5 milyon oy aldık. Mecliste grup olduk. TBMM’de acaba bu İYİ Parti ne yaparak ne diyecek korkusunu yaşattık. İYİ Parti kuruluş felsefesine uygun olarak ilerledi” dedi.

İYİ PARTİNİN KATKISI

Aydın şöyle devam etti: “Yapılanların görülmesi lazım. 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimlerinde İYİ Parti’nin katkısı gözle görülür niteliktedir. İstanbul demek Türkiye demek. Seçimde onlara öyle bir şamar attınız ki Sayın Cumhurbaşkanı sağa sola sallanıyor. Bakın bugün Türkiye burnumuzun dibinde Suriye’de sınır ötesi harekatı yapmak mecburiyetinde kaldı. Daha Suriye’ye girme kararı alınmadan Sayın Genel Başkanımız, ‘Ne olursa olsun Biz Ay-Yıldızlı al bayrağın altında toplanacağız’ açıklamasını yaptı.

HAYVANLAR BİLE ANLADI

Biz onlara bir şey hatırlatmak mecburiyetindeyiz. Bunların iktidarı döneminde PKK, PYD gibi örgütlerle iş birliği yaptılar. O dönemde bu milletin aslan gibi evlatlarına pusu kurup çakallara yem ettiler. Çözüm sürecinin ne olduğunu hayvanlar bile anladı gibi söylemlerle karşı karşıya kaldık. Ey AK Parti siz çözüm sürecinin ne olduğunu anladınız mı? Bu ülkenin karakteriyle nasıl oynandığını, nasıl ayaklar altına alındığını düşündünüz mü? O Dolmabahçe Mütabakatını imzaladığınızda siz neredeydiniz?”

BU KADAR AŞAĞILANDIĞINI GÖRMEDİM

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili “Yıllardan beri siyaset yapıyorum, ben hiçbir dönemde Türkiye Cumhuriyeti’nin bu kadar aşağılandığını görmedim” diyen Aydın, “Söylediklerin birbiriyle tutarsa o zaman ciddiye alınan bir lider olursun. Bugün senin şahsında milletimize hakaret edilen ifadeler kullanılıyorsa o gün Trump’ın kuklası haline dönmeseydin bu millet arkanda dururdu. AK Parti’ye oy veren arkadaşlarımızın bile yeter artık bu kadarı da olmaz dediklerini biliyorum. İmzalanmış olan 13 maddelik anlaşmanın Türkiye’yi nereye götüreceğini hep birlikte yaşayacağız, göreceğiz” şeklinde konuştu.

DAMADI KOYARSAN…

Ekonomik sıkıntıdan bahseden Aydın son olarak şunları söyledi: “Ülkede büyük bir ekonomik sıkıntı var. İşsizlik yüzde 13.9’a yükseldi. Ben bu enflasyon rakamlarına inanmıyorum. Ekonominin başına damadını, arkadaşını koyarsan böyle olur. Doğalgaz faturanıza yansıyan yüzde 60’lık zamla neye uğradığınızı şaşıracaksınız. Çaya şeker atacaksınız, şekerin tadını alamayacaksınız. İYİ Parti şu anda 200 bin üye sınırına geldi. Üye yapmak en ciddi siyasi parti faaliyetidir. Üye yaparsınız veri tabanınız gelişecek. Oy veren insan bir oydur. Mahalle başkanlarımıza sesleniyorum: Bunu içselleştireceksiniz. İYİ Parti dışında sahada hiçbir parti yok. İlk seçimde aldığımız oyla meclisteki rakamlarımız ve yakaladığımız oyla İYİ Parti’siz hiçbir şeyin yapılamayacağı ortaya çıktı. Aramıza fitne fesat sokmaya çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Hedefimiz belli: İktidar. İnşallah aralık ayı sonunda Kocaeli’ye geleceğim. Benden kurtulamazsınız.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

'Polisiz' deyip evi soyan firari şüpheli yakalandı

'Polisiz' deyip evi soyan firari şüpheli yakalandı