02 Temmuz 2020 Perşembe

İYİ Parti'den bir istifa daha!

İYİ Parti'den bir istifa daha!

İYİ Parti İl Delegesi Şafak Akın İbiloğlu, hem il delegeliğinden hem de partiden istifa ettiğini açıkladı

24 Haziran 2020 Çarşamba 10:28 Siyaset

Geçtiğimiz hafta Pazar günü yapılan ve mevcut İl Başkanı Şnabaz Yıldız’ın yeniden il başkanlığı seçildiği kongrenin ardından istifa furyası devam ediyor. Birçok isim kongrenin tamamlanmasıyla birlikte istifa ettiklerini duyuruyor. Son olarak ise İYİ Parti delegelerinden Şafak Akın İbiloğlu da partisinden istifa ettiğini açıkladı. Sosyal medya hesabından istifasını duyuran İbiloğlu, açıklamasında nedenlerini şu şekilde açıkladı;

"OLMUYORSA ZORLAMAYACAKSIN"

Olsun istersin. Hatta olsun diye yapılması gerekenden daha da fazla üstelersin. Aşktır; değer verirsin, ödün verirsin, sevgiden de öte saygı gösterirsin, olmayacak kaç şey varsa bir araya bile getirirsin. Bakarsın, ne anlattığını anlayabilmiş (?) ne de çözüm için bi'şeyler yapma gayretinde. İştir; sabahlarsın, "olsun" diye ailenden çaldığın zamanı oraya verirsin. Dosttur; hayatta kimseyi dinlemediğin kadar dinler, kendine ayırmadığın onca şeyi "ona" ayırmaya çalışırsın. Sonra olayın içinden kendini çıkartır şöyle karşıdan yaptıklarına bir bakarsın. Bakarsın ki her şey başladığın gibi! Olmuyorsa, olmuyordur! Gönlün rahat mı? Elinden geleni yaptın mı? Cidden olmuyorsa zorlamayacaksın.

İÇİM RAHAT GÖNLÜM FERAH

Korkusuz cesurlar olarak yola çıktık, ideallerimizin peşinde koştuk, Yarın çocuklarımız ülkemizde tüm bunlar olup biterken sen ne yaptın dediklerinde; işte ben sahadaydım, şunları yaptım ve sizler için mücadele verdim diyebilmek için 2017 Kasım ayında başladığım yolculuğumda taşın altına elimizi değil bedenimizi koyduk, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem TBMM Milletvekili seçimlerinde Aday Adayı oldum, saha çalışmaları yaptım, Partimin Gebze İlçe Teşkilatında Başkan Yardımcılığı görevi yaparak yönetimde görev aldım, 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli ve İdari Seçimlerinde Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Serdar Kaman’ın proje ekibinde görev aldım, Gebze Belediye Başkan Adayı Millet İttifakı Adayımız Sayın Avukat Recep Dursun ile birlikte saha çalışmalarına katıldım. İstanbul’a ve elimin yetiştiği her ile ilçeye yetişmeye çalıştım, 23 Haziran 2019 tarihli yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Ekrem İmamoğlu için çalıştım didindim. İçim rahat, gönlüm ferah.

ANLAMSIZ KALDI

Ülkemiz siyaset arenasında Merkezde olan boşluğu tamamlamak için, demokratları, milliyetçileri bir araya getirmek için mücadele verdim. Parti büyüsün, tabanda genişlesin diye Genel Başkanımız Meral Akşener liderliğinde çabaladık durduk. Lakin bu yolculuğum esnasında gördüklerim, yaşadıklarım; akraba, torun, tombalak, damat, gelin, eş, dost, kanka, ahbap, çavuş ilişkilerinin olduğu, nizam ve kuralların yukarıdan aşağı talimat, baskı ve yönlendirmeler ile oluşturulduğu, tüm bu mücadeleleri vermişken ve vermeye devam ediyorken İl Delegeliğini bile bana şahsi menfaat ve çıkarlarına her daim tehdit ve kendilerine rakip görenler tarafından engellenmiş olmam, İl Kongresi sürecinde yaşanmış olanları da kendime not edince aktif siyasi yaşantıma bu çatı altında devam etmemin anlamsız kaldığını görmüş oldum.

SİYASETE GEREK KALMADI

İl Delegeliği beklentim mevcut İlçe Başkanı Burak Uluköylü tarafından kendi akraba, eş dostunu yazmasına rağmen, kadın kotası bahanesi öne sürülerek gerçekleştirilmediğini öğrenmem, Serdar Kaman’ın proje ekibinde yer almamdan İl Başkanı Şanbaz Yildiz 'ın rahatsız olmasından, Milletvekilimiz Lütfü Türkkan’ın Bursa Teşkilatı ziyaretinde sarf ettiği sözleri, Genel Merkez’in de açıkladığı cihette eleştirdim diye Lütfü Bey’,in bile iletişim kanallarını kapattığı, lakin her birinin yüzüme tebessüm etmeleri, benim kanıksayabileceğim ilişki ağları değildir. Tüm bu olumsuzluklara karşı Kocaeli Bölgesinde mücadeleye devam edebilmek için en son Kocaeli 2. Olağan Kongresinde Sayın Nurcan Acaroğlu Göktaş 'ın yönetim listesinde takdirleri ile yer aldım ve içinde bulunduğum liste kaybetti. Ulusal siyasette mücadele etmeye çalışırken parti içi siyasette mücadele yollarım kapandı ise devam etmeme gerek kalmadı. Kimseye dolgu malzemesi olmayacağım, kimsenin de çanağına su taşımayacağım. Demokratik ortamın olduğu yerde varım, yoksa yokum.

PARTİDEN İSTİFA EDİYORUM

Biz merkezde, milliyetçiyi, demokratı, sosyal demokratı herkesi kucaklayıp iktidar olsun istedik, ama birileri küçük olsun benim olsun kendiniz çalar kendimiz oynar, bunları da dolgu malzemesi yapar üstüne basar geçer köşe başlarına otururuz dercesine inat edince, olmuyor dedik . Çelik çomak oynama ve dolgu malzemesi olma zamanı geride kaldı. Tüm bahsettiğim ve bahsedemediğim nice nedenlerden ötürü Gebze İlçe Delegeliği ve İYİ parti üyeliğimden istifa ediyorum. Bu yolculuğum esnasında kazandığım çok değerli dostlarım oldu, çıkarsız ve menfaatsiz. Hakkınızı helal edin dostlar. Siyasette hizmetin adresi yoktur. Yürüdüğüm yol, benim yolumdur. Çok daha İYİ bir Türkiye temennisi ile.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Gölcük Yeni Sanayi Sitesi’nde dükkanlar ihale ile satışa çıkıyor

Gölcük Yeni Sanayi Sitesi’nde dükkanlar ihale ile satışa çıkıyor