02 Temmuz 2020 Perşembe

İYİ Partililer Yıldız dedi

İYİ Partililer Yıldız dedi

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanlığı yarışında mevcut başkan Şanbaz Yıldız, 380 oy alarak güven tazeledi

21 Haziran 2020 Pazar 17:36 Siyaset

İlçe kongrelerini tamamlamış olan İYİ Parti Kocaeli Teşkilatı 22 Mart Pazar günü gerçekleştirecek oldukları 2. Olağan İl Kongresi’ni koronavirüs salgını nedeniyle erteleme kararı almıştı. Ülkemizde normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte İYİ Parti Kocaeli İl Kongresi bugün Cephanelik Stadyumu’nda yapıldı. İl başkanlığı seçiminde, eski İl Başkanı Serdar Kaman’ın yönetimiyle istifa etmesinin ardından Genel Merkez tarafından İYİ Parti İl Başkanlığı görevine atanan mevcut İl Başkanı Şanbaz Yıldız’la beraber Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş yarıştı. 599 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 520 delege oy kullandı.

İL BAŞKANI ŞANBAZ YILDIZ OLDU

Kongrede 398 oy alarak Şanbaz Yıldız oy alarak İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı seçilirken rakibi Nurcan Acaroğlu Göktaş 118 oy aldı. 4 oy ise geçersiz sayıldı. Aynı zamanda kongrede 50 kişilik asil, 50 kişilik de yedek yönetim kurulu üyesi ile 30 asil Üst Kurul üyesi, 15 yedek Üst Kurul üyesi, 9 asil İl Disiplin kurulu üyesi, 5 yedek İl Disiplin kurulu üyesi seçildi.

KAZANAN LİSTE

"BU ÜLKEDEKİ SALTANATI, İSRAFI BİTİRECEĞİZ"

Kongre’de ilk konuşmayı yapan Divan Başkanı ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, “Bizler ülkemiz için endişe duyduk. Bundan 4 yıl önce yollara düştük. Bazen bize siz kimsiniz? Dediler, biz de onlara şu cevabı verdik. Sayın Meral Akşener’in yol arkadaşıyız dedik, biz ne mutlu Türk’üm diyenlerin yol arkadaşıyız dedik. 25 Ekim 2017’de sizlerin de çok büyük emeği ve katkısıyla partimizi kurduk. Bundan 7 ay sonra 24 Haziran seçimlerinde meclise girmeyi başardık. Bize Parti kuramassın dediler kurduk, başarılı olamazsın dediler başarılı olduk ve TBMM’de grup kurduk. Bunları sizlerin sayesinde ve cesaretleriniz sayesinde kurduk. Bizler sizlere söz verdik. Bize verdiğiniz oylardan utanmayacaksınız dedik. Elimizden gelen çabayı ve gayreti sunuyoruz. Sizin milletvekiliniz benim Grup Başkanvekilim Lütfü Türkkan bana sahip çıktı. Sizlerin huzurunda kendisine teşekkürlerimi sunuyorum. Müteahhitlere değil o bütçenin milletimizin cebine girmesini sağladınız. Zaten başımız dik geziyorduk, şimdi göğsümüzü kabartarak geziyoruz. İnşallah bundan sonra önümüzdeki ilk seçimde iktidar olacağız. Bu ülkedeki saltanatı, israfı bitireceğiz. Genel  Başkan’ımızın sayesinde de güçlendirilmiş, iyileştirilmiş parlamenter sisteme geçeceğiz. Bundan sonra çiftçimize destek olacağız. Esnafımıza, sanayimize siz yeter ki çalışın üretin devlet sizin arkanızda diyeceğiz. Bundan sonra yandaş müteahhitlere değil Türk esnafına ve Türk sanayicisine destek olun diyeceğiz. Öğrencilerimize siz yeter ki okuyun, çalışın diyeceğiz. Genel Başkanı’mızın şehri Kocaeli’de Divan Başkanlığı yapma görevini bana verdiğiniz için sağ olun var olun. Allah’a emanet olun.

"MODERN, GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN"

İYİ Parti Kocaeli İl Kongresi’nde konuşan Kocaeli Milletvekili ve Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Kocaeli’nin biz İYİ Partililer için çok önemli bir yeri var. Genel başkanımızın siyasete ilk adım attığı yer Kocaeli’dir. Değerli dava arkadaşlarımla yol yürümekten büyük onur duyduğum benim milletvekili seçildiğim yerdir Kocaeli. Demokrasi bizim için vaz geçilmezimizdir. Demokrasiyi bu kadar içselleştirmiş dava insanlarından bulunan bir partide demokrasiyi sonuna kadar savunmak bizi şiarımızdır. Hiç vaz geçmeden bizler mücadeleye geldik. 40 yıldır siyaset yaptığımız, siyasetin demokrasiden uzaklaştığını farkedip yeni bir parti kurmaya karar verdik. Vatan, millet, bayrak, ezan kriterlerinde buluşmuş arkadaşlarımızla bir araya geldik. Bugüne kadar tamamladığımız ilçe kongreleremizi İYİ Parti’ye yakışır olgunluk ve nezaketle gerçekleştirdik. Partimizin yola çıkarken vaad ettiği parti içerisinde demokrasi içerisinde kongre geçireceğimize inanıyorum. Bundan sonra modern, güçlü bir Türkiye için hız kesmeden devam edeceğimize inanıyorum. Üstün gayret gösteren her kademedeki dava arkadaşlarıma ve sizlere teşekkür ediyorum. Bölgemizin refahı ve kalkınması için büyük önem arz eden fikirlerin olacağına inanıyorum. Sizlerle birlikte bu yolda yürümekten gurur duyduğumu söylemek istiyorum. Yürümeyeceğiz, koşacağız. Hep birlikte İYİ Parti’yi iktidara taşıyacağız. Çünkü hepimizin sorumluluğu çok büyük. Devlet gücünün tek bir kişide veya bir grupta toplanması tarihte de görülmüştür o kişide güç zehirlenmesine yol açmış ve kötü sonuçlarla sonuçlanmıştır. İYİ Parti olarak bizim vizyonumuzda parlementer sisteme dönerek kuvvetler ayrılığıyla bir sistem geliştirmektir. İyi bir ülke huzurlu bir toplum, güçlü bir millet, zengin bir ülke için cesaret ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz. İyi bir Türkiye için yola çıktık. Milletimizin değişim arzusuna ilk seçimde tecelli edeceğinin farkındayız.  Türkiye’nin en genç kitle partisi olan biz, hep birlikte güzel bir gelecek inşaasının gençlerle olacağına inanıyoruz ve onlara güveniyoruz. Gençlerimizin eğitiminden, istihdama, iyi yetiştirilmesiyle beyin ve emek kaybının önüne geçeceğiz. Siyasi daralmadan çıkışın temeli olacağız. Milletimize birlik ve beraberlik getirmek için yola çıktık. Bizler bütün Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’nde de devletin sırtına yapışmış o keneleri teker teker temizleyene kadar asla durmayacağız. Bizleri kendileri gibi korkak, kendileri gibi bir takım menfaatlerinin peşine düşmüş kenelerden zannetmesinler. Bizler hak yolda yürümeye devam edeceğiz. Gelin beraber olalım, diri olalım. Ülkemizin tam da bizden görev beklediği bu dönemde Kocaeli İl Başkanı adayı olan her iki adayıma da teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.

"MİLLET İTTİFAKI OLARAK HEM CHP HEM DE İYİ PARTİ OLARAK TÜRKİYE'Yİ YÖNETECEĞİZ"

İYİ Parti Kocaeli İl Kongresi’nde konuşma yapmak için kürüsye gelen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar; “Demokrasi özlemimiz var. Bugün Türkiye’de bir sıralama yapıldığında demokrasinin hangi çitada, insan haklarının hangi aralarında olduğunu yaşayarak görüyoruz. Millet ittifakının tam hedefi Türkiye’de demokrasiyi, eşitliği ve özgürlüğü sağlamaktır. Türkiye’de başarılan bu hedeflerin iki önderi vardır. Biri sayın Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu, diğeri kentimden olan ablam olan Meral Akşener’dir. Millet İttifakı olarak hem CHP hem de İYİ Parti olarak Türkiye’yi yöneteceğiz. Az önce Grup başkanvekilimin dediği gibi Türkiye’yi parlementer sistemle taçlandıracağız. Bugün yapacağımız kongreyle ve önceden yapılmış, diğer illerde de yapılacak kongrelerle Türkiye’nin gelecek partisi olduğunu herkese gösterdiniz diyorum sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP İzmit, Babalar Günü'nü kutladı

CHP İzmit, Babalar Günü'nü kutladı