23 Eylül 2019 Pazartesi

İzmit'te sokak iftarlarına 1 milyon lira harcanmış

İzmit'te sokak iftarlarına 1 milyon lira harcanmış

İzmit Belediye Encümen toplantısında konuşan Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit'te geçen yıl sokak iftarlarına 1 milyon lira harcandığını açıkladı

22 Mayıs 2019 Çarşamba 14:34 Siyaset

İzmit Belediye Encümen toplantısı Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet başkanlığında gerçekleştirildi. 11 gündem maddesinin görüşüldüğü encümen toplantısında Başkan Hürriyet, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’in 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Gençlik Bayramı’ndaki Mehmet Erdem konseriyle ilgili eleştirilerine cevap verdi.  

1 MİLYON LİRA HARCANMIŞ

Hürriyet, "Konser için gelen sanatçıya hiçbir para ödemedik. Tek kuruş belediyemiz kasasından para çıkmadı. Gönüllülük esası ile geliyorlar. Sanatçılar gerekirse elbette para da alırlar. Geçtiğimiz yıl 28 Haziran etkinliklerinde sadece Ferhat Göçer’e 76 bin lira, yıl boyunca mehteran takımına da 163 bin lira verilmiş. Ayrıca yine geçtiğimiz yıl sokak iftarlarına 1 milyon lira harcanmış.

REKLAM YAPMADAN GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Biz ise İzmit Kart üzerinden ihtiyaç sahibi 1090 kişiye para ve çocuklara kıyafet yardımı yapıyoruz. Bunu da reklam yapmadan gerçekleştiriyoruz. Bunlar demagoji değil. Bu konularda çok hassasım. Her akşam bir mahallede Ramazan etkinliğimiz var. Bu yıl bu etkinleri 230 bin liraya mal ettik. Geçen sene ise bu etkinlikler için 400 bin lira harcanmış. Bunların siyasi malzeme yapılmasından yana değilim. Bunları sadece bilgi vermek için açıklıyorum. Her şeyi hesaplayarak yapıyoruz. Para konusunda kimse bana bir şey diyemez” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Belde A.Ş.’lilere bayram öncesi avans müjdesi

Belde A.Ş.’lilere bayram öncesi avans müjdesi