20 Ağustos 2019 Salı

Kaman, Büyükşehir'e yüklendi: Sekapark'ta lale, zengin oldu sülale

Kaman, Büyükşehir'e yüklendi: Sekapark'ta lale, zengin oldu sülale

İYİ Parti Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Serdar Kaman, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirerek, “Fabrikaların atıkları, atık bentaraf tesisleriyle yok edilmeliydi. Buna yönelik tesisler yapılmalıydı. Ama ne yaptılar; lüksten, şatafattan vazgeçemediler. Sekapark'a lale ektiler. 'Sekapark'ta lale, zengin oldu sülale' oldu" dedi

11 Şubat 2019 Pazartesi 12:37 Siyaset

Millet İttifakı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Serdar Kaman, haftalık basın açıklamasını gerçekleştirerek seçim çalışmalarını ve gündemi değerlendirdi. Başkan adayı Kaman şunları söyledi: ‘’Bildiğiniz üzere seçim halkın huzuruna çıkmaktır. İktidar olan geçmişte yaptıklarının hesabını seçim sandığında verir. Muhalefette geleceğe yönelik projeksiyonu anlatıp, halkın onayını almaya çalışır. Bugün çevre kirliliği konusunu gündemimizi aldık. Bugün Dilovası’ndaki sanayi kirliliğini ele aldık.

ZEHİRLENMEK İSTEMİYORUZ

Kocaeli Üniversitesi’nden bir hoca Dilovası’ndaki kirliliği ele almış. Bu kirlilik başka ilçeyi etkiledi mi onu da ele almış. Anne sütündeki kirliği değerlendirmiş. Gençlerimiz zehirlenmek istemiyor. Amacımız gençlerimize güzel bir dünya bırakmak. Etik kuruldan onay alan bu profesör arkadaşımız, önce kadınların yaşadığı hava kirliliğini ölçüyor. Sonra anne sütü ve çocuğun büyük abdestinden örnek alıp TÜBİTAK a gönderiyor. Burada incelenen kadın sayısı 56. Dilovası bölgesinde dünya ortalamasına göre 6 katı kirlilik ortaya çıkıyor. Kandıra’da ise 3 katı.

DİĞER İLÇELER DE KİRLENİYOR

Anne sütünde ve büyük abdestlerde ağır metaller çıkıyor. Biliyorsunuz Kandıra’da fabrika yok. Buradan ne sonuç çıkıyor. Dilovası'nın yaptığı çevre kirliliği diğer ilçeleri de etkiliyor. Peki bu anne sütünde ağır metal çıkınca bu profesörde basın açıklaması yapıyor. Basın açıklaması dolayısıyla Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanı bu bilim adamına şarlatan demişti. Bu konunun davası oldu; Karaosmanoğlu 3 bin lira tazminata mahkum edildi. Siz belediye başkanı olsanız böyle bir durumda ne yaparsınız.

ZENGİN OLDU SÜLALE

Yapılması gereken şey bu çevre kirliliğinin önlenmesi olmalı. Ama böyle bir faaliyet görmedik. Bu belediye zamanın annenin ak sütüne zehir katıldı, bu belediye göz yumdu. Üstelik şarlatan dedi. Sözüm ona bir uçak kiraladılar, çevre kirliliğini havadan bakarak incelediler. Biz de diyoruz ki kirlilik havadan bakarak temizlenmiyor. Tabii ki bu fabrikaların atıkları, atık bentaraf tesisleriyle yok edilmeliydi. Buna yönelik tesisler yapılmalıydı. Ama ne yaptılar, lüksten şatafattan vazgeçemediler. O atık tesislerini yapmadılar. Ne yaptılar, Sekapark'a lale ektiler. Sekapark'ta lale, zengin oldu sülale oldu. Biz çevreye önem veriyoruz ve bu atıkların bertaraf edilmesi için Kocaeli halkına söz veriyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP’li adaylar horona durdu

CHP’li adaylar horona durdu