24 Kasım 2020 Salı

Karakadılar: Aramızda uyuşmazlık vardı

Karakadılar: Aramızda uyuşmazlık vardı

CHP İl Gençlik Kolları Örgütü, CHP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Sefa Aşkın ve yönetiminin görevden alındığını duyurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, "Bu konuları kamuoyunda pek tartışmak istemiyorum. Ancak göreve geldiğimizden beri aramızda uyuşmazlık vardı” dedi

20 Ekim 2020 Salı 10:48 Siyaset

CHP İlçe Gençlik Kolları Sekreteri İlknur Sular’ın istifasını duyurmasının ardından sular durulmadı. İstifanın ardından CHP İzmit Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Sefa Aşkın açıklama yaparak Sular’ı devamsızlık yaptığı için görevden aldığını belirtmiş, Aşkın’ın açıklamasından sonra, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar da yaptığı açıklamada karar defterine baktıklarını ve Aşkın'ı yalanlayarak istifa edildiğini dile getirmişti. Bu tartışmanın ardından CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar'dan sürpriz bir hamle geldi

GÖREVDEN ALINDI

CHP İl Gençlik Kolları Yönetimi, beklendiği gibi  Ahmet Sefa Aşkın’ın görevden alındığını duyurdu. Yapılan açıklamada: “BASIN VE KAMUOYUNA; İl yönetim kurulumuzun 19.10.2020 tarih ve 78 sayı numaralı kararı uyarınca Parti tüzüğümüzün 25/2 Gençlik Kolları Yönetmeliğimizin ise 22/C maddesi gereği İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkan ve yönetim kurulunun görevden alınmasına oy birliği ile karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

UYUŞMAZLIK VARDI

İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar, "Bu konuları kamuoyunda pek tartışmak istemiyorum. Ancak göreve geldiğimizden beri aramızda uyuşmazlık vardı diyebilirim. Son yaşanan olayların ardından ise böyle bir karar almak zorunda kaldık. Nedenlerini kamuoyunda tartışmak istemiyoruz. İl başkanımız Harun Yıldızlı ve Genel Merkeze neden böyle bir karar aldığımızı ileteceğiz” dedi.

AÇIKLAMA YAPACAĞIM

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan CHP İzmit İlçe eski Gençlik Kolları Başkanı Sefa Aşkın, “İl Başkanı Harun Yıldızlı ve İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ile görüştükten sonra uzun bir açıklama yapacağım” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bu sahil bölgenin cazibe merkezi olacak

Bu sahil bölgenin cazibe merkezi olacak