29 Mayıs 2020 Cuma

Karaosmanoğlu, şehit ve gazi yakınları ile buluştu

Karaosmanoğlu, şehit ve gazi yakınları ile buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 15 Temmuz Şehitleri Anma haftası etkinlikleri kapsamında terör şehitleri yakınları ve 15 temmuz gazi ile şehit yakınları ile akşam yemeğinde bir araya geldi

15 Temmuz 2017 Cumartesi 12:10 Siyaset

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 15 Temmuz 15 Temmuz Şehitleri Anma haftası etkinlikleri kapsamında terör şehitleri yakınları ve 15 temmuz gazi ile şehit yakınları ile Başiskele’de bir otelde düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Kuran okunması ile başlayan programda 15 Temmuz’u anlatan sinevizyon gösterimi de yapıldı. Buluşmada Başkan Karaosmanoğlu bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Şehitlerimiz ve gazilerimiz bizlerin en büyük onurudur. O kahramanlar canlarını seve seve kanlarını vermeseler bugün burada böyle bir akşamda bir araya gelmemiz mümkün değildi” dedi.

BORÇLUYUZ

Tarih boyunca ve yazılan destanların Türkiye Cumhuriyeti için önemine değinen Karaosmanoğlu, “Ebediyete yürüyen dedelerimiz olmasaydı, şerefli bir şekilde yaşayan evlatlar olarak bizler bu topraklarda yaşayamazdık. Onurumuzu ve mutluluğumuzu şehitlerimizle gazilerimize borçluyuz. Bize düşen görev onların hatıralarına ve emanetlerine sahip çıkmaktır” diye konuştu. Tarih boyunca Anadolu coğrafyasının batılı ülkelerin dikkatine çektiğini ve işgal girişimlerinde bulunulduğunu da hatırlatan Karaosmanoğlu, “Tarihsel süreç içerisinde olduğu gibi bugünde ve yarında Anadolu’dan milletimizi çıkarmak istiyorlar. Ancak bunun karşısında duran bizlerde bunun karşısında durarak mücadele devam ediyoruz. 15 Temmuz’da bir kez daha düşmanın kendini gizleyerek devletin her noktasına sızdığını gördük. Bu nedenle hep güçlü olacağız” şeklinde konuştu. Karaosmanoğlu, “Yaşayış tarzımıza ve görüşümüze bakmadan kardeşçe yaşamanın onurunu hep birlikte yaşayacağız. Hain emeller taşıyanlar Allah’ın izniyle bizleri yıkayamayacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti’nin onurlu insanları olarak geleceğe ilerleyeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.

ŞÜKRAN VE MİNNET

Daha sonra söz alan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise “15 Temmuz’da Türkiye büyük bir darbe teşebbüsüyle karşı karşıya kaldı. Gelişen ve büyüyen Türkiye’nin düşmanlarının, iç ve dış mihrakların ortaya koyduğu bu darbe teşebbüsü Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine vatandaşlarımızın alanlara inmesiyle ve vatansever silahlı kuvvetler mensupları, emniyet mensupları ile bu darbe önlenmiş ve geriye püskürtülmüş oldu. Terörle mücadelede askerimiz ve polisimiz sivil halka zarar vermeden bu mücadeleyi sürdürdü. Bu mücadele sırasında yaşamını kaybeden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

TÜM ŞEHİTLER İÇİN DUA

Öte yandan düzenlenen yemeğe ayrıca Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kösele, Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak, Gölcük Deniz Ana Üs Komutanı Tuğamiral Mehmet Baybars Küçükatay, Gölcük Tersanesi Komutanı Tuğamiral Aydın Eken, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Siyasi Parti İl Başkanları, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları katıldı. Yemeğin yenilmesi ve İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın tüm Şehitlerimiz için yaptığı duanın ardından, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, şehit aileleri ve gazi aileleriyle yakından ilgilenerek onlarla sohbet ettiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükşehir gençlere polislik yolunu açtı

Büyükşehir gençlere polislik yolunu açtı