04 Haziran 2020 Perşembe

Karaosmanoğlu'ndan CHP'ye ziyaret

Karaosmanoğlu'ndan CHP'ye ziyaret

Büyükşehir Belediyesi eski başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti ve Yeniden Refah Partisi’nden sonra CHP İl Başkanlığını ziyaret etti

18 Ekim 2019 Cuma 12:33 Siyaset

Büyükşehir Belediyesi eski başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti ve Yeniden Refah Partisi’nden sonra CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. Karaosmanoğlu, hasret gidermek ve milli birlik ve beraberliğe çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’nin desteği nedeniyle vatandaş olarak tebrik etmeye geldiğini söyledi.

ÖRNEK OLMAMIZ LAZIM

Karaosmanoğlu’nu il yöneticileri ile birlikte samimi bir şekilde karşılayan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, ilimizde ve Türkiye’de suhulete ihtiyacımız olduğunu belirtti, “Birbirimizi anlamaya ihtiyacımız var, farklı siyasi partilerde görev almış olabiliriz. Birbirimize hakaret etmeden, bağırmadan sesimizi yükseltmeden siyaset yapmalıyız. Sizin döneminizde yumuşaklık vardı, ben hayatım boyunca sertlikten yana olmadım. Herkesi sevmeye, kucaklamaya özen gösterdim. Diyalogdan karşılıklı anlayıştan ve görüşmekten yanayım. İlerde, birbirimizin yüzüne bakamayacağımız, utanacağımız tarzda bir şey söylememiz lazım, siz de o konuda titizsiniz biliyorum. 15 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığını yaptınız; ben bu partinin ağabeyliğini yaptım, yapıyorum. Biz gençlere örnek olmamız lazım” dedi.

ACURMAN'A ÖVGÜ

Partilerin demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu belirten Karaosmanoğlu, “Her partinin davası, görüşü var; vatandaş kimi tasvip ediyorsa, göreve getiriyor. Demokrasi güzeldir, demokrasinin kıymetini, olmayanlar daha iyi biliyor. Yurtdışında bunu daha iyi görüyoruz” dedi. Karaosmanoğlu, 2004-2009 döneminde Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yapan CHP’nin il başkan yardımcısı da olan Hüseyin Acurman için övgü dolu sözler söyledi. Karaosmanoğlu, “Beraber çalıştık, çabuk pes etti, ama bir dönemi 5 döneme bedeldi. Gerçekten muhalefet yaptı. Popülist muhalefet yapmadı; tenkit ettikleri pek çok şeyde haklıydı” ifadelerini kullandı. Ziyaret, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaelispor’da hedef 3 puan

Kocaelispor’da hedef 3 puan