23 Ekim 2019 Çarşamba

Kılıçdaroğlu Kocaeli detayını ilk kez açıkladı

Kılıçdaroğlu Kocaeli detayını ilk kez açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü’nün 2. yıldönümünde katıldığı bir televizyon programında, yürüyüşle ilgili bir detayı ilk kez açıkladı. Kılıçdaroğlu, “Ankara'dan Kocaeli'ne geldiğimizde gişelerde polisin bize müdahale edeceği duyumunu almıştık” dedi

16 Haziran 2019 Pazar 10:19 Siyaset

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 2. yıldönümünde katıldığı bir TV programında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Ankara'dan Kocaeli'ye geldiğimizde gişelerde polisin bize müdahale edeceği duyumunu almıştık" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KRT’deki canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Adalet Yürüyüşü’nün 2. yıldönümü dolayısıyla gazetecilerin karşısına çıkan Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü sırasında Ankara’dan Kocaeli’ye doğru gelirken yaşadıklarını ilk kez dile getirdi. Kılıçdaroğlu, “Kocaeli’ne yaklaştığımız bir dönemde. İktidar Bolu’ya filan gidemez diyordu. Kızılcahamam’ı aşamazlar deniyordu. Kocaeli’ye yaklaşırken gişelerde polisin yolu keseceği ifade edildi. Böyle bir şey olursa gişelerde oturacağız dedik. Ama böyle bir şey olmadı biz Maltepe’de yürüyüşümüze tamamladık” dedi.

ŞEHİT CENAZESİNDEKİ SALDIRI

Kılıçdaroğlu şehit cenazesindeki saldırıyla ilgili olarak şunları ifade etti: “Şehit cenazesinde beni linç etmek için hazırlık yapılmış. Savcılık görüntüleri bile incelemedi. Talimat verilmiş, ifadesini alın bırakın demişler. Gözleri dönmüş, bunları yaparlar ama linç girişimi affedilmez. Linç girişimi kavramı da benim değil. Oradaki bir bürokratın söyelediği bir kavramdır. İstanbul’da da bir şehit cenazesinde gelip kurşun atmışlardı. Başbakan oradaydı, devlet oradaydı ama devlet yoktu.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Engelli çift 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nı hedefliyor

Engelli çift 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nı hedefliyor