01 Haziran 2020 Pazartesi

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya Kocaeli'den büyük tepki

Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya Kocaeli'den büyük tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırı ve linç girişimi İzmit’te de yapılan bir basın açıklamasıyla lanetlendi. Basın açıklamasını okuyan CHP İl Başkan Yardımcısı Öz, “Bu hain saldırı, ülkemiz demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve huzuruna karşı yapılmıştır” dedi

22 Nisan 2019 Pazartesi 13:12 Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırı ve linç girişimi, bugün öğlen saatlerinde 81 ilde yapılan basın açıklamasıyla kınandı. İzmit’te de bugün saat 12.00’da Sabri Yalım Parkı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Çok sayıda partilinin ve vatandaşların katıldığı basın açıklamasında saldırı lanetlendi. Basın açıklamasını CHP İl Başkan Yardımcısı Korkut Öz okudu. Öz şunları söyledi: “Bugün ülkemizin başkenttinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan CHP Genel Başkanına hain saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir saldırı değildir. Yapılan sıradan bir provakasyon değildir. Bu son dererece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemiz demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve huzuruna karşı yapılmıştır.

KİM TALİMAT VERDİYSE...

Bu saldırının azmettiricileri bellidir. Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler CHP’yi ve partililerimizi hedef gösterdiyse, bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, CHP’lilerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in ‘İki büyük eserimden biri’ dediği CHP’ye kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

ZEHİRLİ BİR DİL

Toplumumuza kin, nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimizi kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazesi üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunları ipini tutan odaklar da aynıdır. Biz CHP’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya devam edeceğiz. Türkiyeyi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. “Gün kızgın demiri soğutma günü” ise herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri bugün bile kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

YARGI ÖNÜNE ÇIKARILMALI

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkartılmalıdır. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorulan mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir. Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, “o evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “Mesajınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir.

OYUNU BOZACAĞIZ

Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir. Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidir. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Osman Hamdi Bey Müzesi yenileniyor

Osman Hamdi Bey Müzesi yenileniyor