22 Ocak 2019 Salı

Kocaeli'de kaymakamlıktan iki partiye propaganda yasağı geldi

Kocaeli'de kaymakamlıktan iki partiye propaganda yasağı geldi

Türkiye seçim atmosferine girmişken şimdiden çeşitli bahanelerle siyasi partilere yasaklar gelmeye başladı. İlk yasak Gebze’de İYİ Parti ve Saadet Partisi’ne geldi

21 Nisan 2018 Cumartesi 11:18 Siyaset

Türkiye 24 Haziran’da seçimlere gidecek. Seçimler ile ilgili siyasi partiler çalışmalarına şimdiden başlamış duruma. Bazı partiler ise çeşitli engellemelerle karşı karşıya kalıyor. İYİ Parti ve Saadet Partisi Gebze İlçe Teşkilatları Gebze’de bazı merkezlerde stant açmak için Gebze Kaymakamlığı'na başvuruda bulundu. Her iki parti de açacakları stantlarda üye çalışması ve vatandaşı partileri ile ilgili bilgilendirmek amacıyla bu çalışmayı yapacaklarını belirtti. Partiler ise kaymakamlıktan hiç ummadıkları bir cevap aldı.

TAVSİYE VERMEYİ İHMAL ETMEDİ

Gebze Kaymakamlığı’ndan İYİ Parti ve Saadet Partisi’ne verilen cevapta, stant açmalarına izin verilmediği belirtildi. Kaymakamlıktan gönderilen yazıda, partilerin stant açarak üye kaydı yapmalarının genel güvenlik, asayiş temini ve kamu düzeninin sağlanması açısından uygun olmadığı belirtildi. Kaymakamlık İYİ Parti ve Saadet Partisi’ne tavsiye vermeyi de ihmal etmedi. Kaymakamlıktan verilen tavsiyede 'Bu çalışmaları parti binanızda yapın' denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bilgi Köprüsü’nde 23 Nisan coşkusu

Bilgi Köprüsü’nde 23 Nisan coşkusu