24 Ekim 2020 Cumartesi

Kocaeli’den bu isimler PM için aday

Kocaeli’den bu isimler PM için aday

CHP 37. Olağan Genel Kurultay için geri sayıma başlarken Parti Meclisi Üyeliği adaylığı için Kocaeli’nden aday olacak kişilerin isimleri netleşti

21 Temmuz 2020 Salı 13:54 Siyaset

Korona salgını nedeniyle sınırlı sayıda katılımın gerçekleşeceği kurultayın adresi Ankara Bilkent Odeon olacak. Partinin karar organı olan PM toplam 60 kişiden oluşuyor. Bilim kurulu 8, kadın ve gençlik kotalarının ise 24 kişiden oluşacağı PM’de kalan 28 kişilik yer için kıyasıya bir mücadele yaşanacak. Başvurular kurultay sabahında divana yapılacak.

KURULTAY DELEGELERİ

Kurultayda İl Başkanı Harun Yıldızlı ve Kocaeli milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan’ın dışında kurultay delegesi olan Anıl Acurman, Birkan Koçak, Bülent Yıldız, Cihan Soyluçiçek, Ercan Gökdemir, Fahrettin Aktaş, Fatma Kaplan Hürriyet, Göktan Aktaş, Gülay Eyisabuncular, Gülay Özbay Salman, Gülseren Solmaz Altuna, Hurşit Güneş, Kardelen Beytaş, Cengiz Sarıbay, Mehmet Hilal Kaplan, Mühip Kanko, Musa Haydaroğlu, Olcay Öğüt, Ozan Aksu, Recep Dursun, Satı Bozkurt, Selim Yıldız, Suat Ülkü, Vedat Küçük, Zenure Çataltepe oy kullanacak.

İSİMLER NETLEŞİYOR

CHP PM Üyeliği adaylığı için ismi geçen isimler ise CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Önceki dönem CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP’den milletvekili aday adayı olan Doç. Dr. Ehlinaz Torun. Bilim Kurulu’na aday olacağı konuşulan Prof.Dr.  Muhip Kanko ise adaylık düşüncesinin olmadığını dile getirdi. Bunların dışında ise il eski gençlik kolları başkanlarından Ozan Aksu, Gebze İlçe eski sekreteri Dilek Tat ve 2011 yılında milletvekilleri seçiminde 4. Sıradan aday gösterilen Doç. Dr. Ömer Kurtaş‘ın aday olacağı konuşuluyor.

KURULLARIMIZLA DEĞERLENDİRECEĞİZ

Kocaeli’den Parti Meclisi’ne (PM) aday olacak isimler merak edilmeye başlandı. Konuyla ilgili İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Bizim başından beri söylediğimiz bir şey var. Partimize herkesi ortak edeceğiz. Doğrusu da bu. Her kim aday olmayı düşünüyorsa ilk önce il başkanını arıyor. Biz de bunu kurullarımızda değerlendiriyoruz. Bugün de ilçe başkanlarımız ile oturup değerlendirme yapacağız” şeklinde konuştu.

GÖREV VERİLİRSE SEVE SEVE YAPARIM

Önceki dönem İl Başkanı Avukat Cengiz Sarıbay, “Parti bana göre verirse seve seve yaparım. Ben adayım diye ortaya çıkmak istemiyorum. Ancak bana görev verilirse bu görevden kaçmam. Bu partinin emektarı olarak bu göreve hazırım. Örgütümün desteği olursa adaylığa sıcak bakarım” dedi.

“İMZA TOPLAYARAK ADAY OLMAM”

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan adaylığıyla ilgili, “Genel başkanımızın önerisi olur ve Kocaeli il örgütüm beni desteklerse aday olmayı düşünüyorum. Bunun dışında imza toplayarak aday olmayı düşünmüyorum” ifadelerinde bulundu.

“PM ADAYLIĞI İÇİN YOLA ÇIKTIM”

Bir dönem milletvekili adayı olan Doç. Dr. Ehlinaz Torun Kayabaşı, “PM adaylığım yolunda birlikte daha güçlü olacağımızı düşünerek, ülkemize ve CHP’ye daha aktif hizmet amacıyla PM adaylığı için yola çıktım. İktidar yürüyüşünde katkı koymak görev bilincimizdir. Akademik bilgi birikimim ve aktif saha bilgim ile birlikte parti eğitmeni olmam sebebiyle CHP politikalarını hayata geçirmede etkili olacağımı düşünüyorum” dedi.

“HERHANGİ BİR ADAYLIK ÇALIŞMAM YOK”

Daha öncesinde CHP Milletvekili adayı ve aday adayı olan Muhip Kanko henüz öyle bir çalışması olmadığını belirterek, “Şu anda öyle bir düşüncem yok. Herhangi bir adaylık çalışmam yok” dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

KTO ve Körfez Final Kursu, protokol anlaşması yaptı

KTO ve Körfez Final Kursu, protokol anlaşması yaptı