20 Ocak 2021 Çarşamba

Koçak: Esnaf harçlık ve lütuf değil, hakkı olanı istiyor

Koçak: Esnaf harçlık ve lütuf değil, hakkı olanı istiyor

CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 3 ay boyunca ayda bin lira ödenmesi ve esnafa kira yardımını içeren ekonomik paketi değerlendirdi

25 Aralık 2020 Cuma 17:33 Siyaset

CHP Derince İlçe Başkanı Birkan Koçak, iş yeri kapatılan ya da kısıtlandırılan esnafa verilecek olan destek paketinin oldukça yetersiz olduğunu ifade etti. Koçak'ın açıklaması şöyle: Cumhuriyet Halk Partisi olarak salgının ilk günlerinden beri  esnaflarımızın desteklenmesi gerektiğini  tüm parti kademelerimiz tarafından dile getirdik. Ekonomik kaygılarla AVM’lerin açık olmasının pandemi döneminde her zaman olduğundan daha fazla esnafımıza zarar vereceğini de yine biz dile getirdik. Salgın döneminde yarım milyon esnaf kepenk kapattı. Lokanta ve kafelerde çalışanlar işsiz kaldı. Birçok esnafımız kendilerinden ve ailelerinden fedakarlık ederek sadece çalışanlarının maaşını ödeyebilmek için devam ettikleri  paket servis uygulamalarında siftah bile yapamadan gün sonunu getirdi.

VATANDAŞIN AKLIYLA DALGA GEÇİYORLAR

AKP’nin geçtiğimiz aylarda büyük coşku ile duyurduğu Esnaf Paket’nden 2 milyon 200 bin esnafın sadece 432 bini aylık 1000 yani günlük sadece 33 TL alarak yararlandı. Bugün bize bu basın açıklamasını yaptırmak zorunda kılan iktidar partisinin Derince İlçe Başkanlığının astırdığı afişlerdeki Esnafa destek vurgusu değildir. Hiçbir sorumluluk üstlenmeden, sanki, 'Vatandaş kuru ekmek yiyorsa aç değildir' diyen AKP milletvekili değilmiş gibi, 'Yoksulluk özellikle aşırı yoksulluk Türkiye için sorun olmaktan çıktı' diyen AKP’li Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı değilmiş gibi, Evimize ekmek götüremiyoruz diyen esnafa, 'Bu laf bana biraz abartılı geldi, al bu çayı iç keyif çayı diyerek dalga geçen AKP Genel Başkanı değilmiş gibi, o afişleri asmak vatandaşın aklıyla ve hafızasıyla dalga geçmektir.

ACI REÇETE VE IBAN

Cumhuriyet Halk Partisi her zaman esnafının yanındadır. Halkın ortak yararı için bütçe görüşmelerinde ter dökenler yine Cumhuriyet Halk Partili milletvekilleridir. Sarayında Lale Devri’ni yaşayanlar,tüm o şatafatlı altın varaklı masalarından kalkıp mikrofonun başına geçtiğinde millete ‘Acı reçete ve IBAN’ sunanlar, yoksulluğu, geçim sıkıntısını yok sayanlar çözümün parçası olamazlar. Tüm esnafımıza sesleniyoruz: Çözümünüz Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun söz verdiği Esnaf Bakanlığı’ndadır. Çözüm halkın iktidarındadır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Cedit’in geleceği devletimizin güvencesi altındadır

Cedit’in geleceği devletimizin güvencesi altındadır