01 Haziran 2020 Pazartesi

Kongreler kıyım değil, yenilenme sürecidir

Kongreler kıyım değil, yenilenme sürecidir

AKP İl Teşkilatı'nın 101. İl Danışma Meclisi'nde konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “AK Parti'de kongreler bir kıyım değil bir yenilenme, yenileşme için bir mihenk taşıdır” dedi

08 Temmuz 2017 Cumartesi 12:02 Siyaset

AKP Kocaeli İl Teşkilatı'nın 101’inci İl Danışma Meclisi Antikkapı Restaurant'ta gerçekleştirildi. Danışma Meclisi'ne katılım yoğun olurken AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İstanbul Milletvekili, İl Koordinatörü Osman Boyraz, AKP milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve parti yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

FETÖ’NÜN UŞAKLARI…

Danışma Meclisi'nin açılış konuşmasını İl Başkanı Şemsettin Ceyhan yaptı. Kongre sürecine uzun yer ayıran Ceyhan şunları söyledi: ‘’AK Parti terörle mücadelede devleti ve milletiyle yoğun bir çalışma içerisine girdi. PKK hem ovada, hem şehirde hüsrana uğratılıyor. Kısa bir süre sonra PKK adına Türkiye'de hiçbir terörist kalmayacak. Terör örgütü mensupları her bitme noktasına geldiklerinde hain işleri ortaya koyuyorlar. Geçen yıl bu tarihlerde 15 Temmuz'da bir darbe girişimi oldu. Bu ülkeyi yok etmek adına iğrenç bir tuzak FETÖ'nün uşakları vasıtasıyla ortaya koyulmak istendi. Milletimiz öyle bir gayret gösterdi ki geçen yıl Türkiye önemli bir virajdan döndü.

FARKLILIKLAR ZENGİNLİK

Sayın Cumhurbaşkanımız önderliğinde 11 ve 15 Temmuz arasında 15 Temmuz anma etkinliklerini ve darbe ile ilgili duruşumuzu ortaya koyacağız. Bizler Kocaeli halkı ve AKP olarak tüm bu faaliyetlere tüm desteği ortaya koyacağız. 15'ini 16'sına bağlayan gece nöbetimiz var. 15 Temmuz'da öğlen başlayacak ve Kocaeli Valiliği ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortak yapılan etkinlikler ile o günü bir kez daha hatırlayacağız. Eğer o gün virajı dönemeseydik bu salonda olanların sene-i devriyesini helvalarla yapıyorduk. Bir daha 15 Temmuz darbesi gibi bir darbenin bu ülkede olmasının ihtimali yoktur. Emperyalist güçlerin bu ülke ile oyunları bitmeyecektir. CHP'lisi, MHP'lisi diğer tüm partiler mesele vatan olduğunda bir ve beraber olmayı ortaya koymalıdır. Biz farklılıklarımızı bir kavga nedeni değil bir zenginlik olarak görüyoruz.

TEŞKİLATLAR GÜÇLENECEK

9 ilçemiz kendi meydanlarında kaymakamlar ve belediye başkanları öncülüğünde icra edecekler. İzmit, Kartepe ve Başiskele ise sabaha kadar hem anacağız, hem hazırlayacağız hem unutmayacağız, bu şuuru gelecek nesillere de aktaracağız. İkinci başlığımız kongre başlığı altında da bilgiler paylaşacağız. Partiler en az 2 yıl en çok da 3 yılda bir kongrelerini icra eder. Kongreler gizli kapaklı yapılan işler değil. Hele AK Parti'de kongreler bir kesim, bir kıyım değil bir yenilenme, yenileşme için bir mihenk taşıdır. 6. Olağan kongremiz için de takvimi ortaya koydu. Partimiz yıl sonuna kadar olan süreçte tüm AK Parti teşkilatları daha çok güçlenerek, 2019 seçimlerine daha güçlü gitmek üzere kendini formatlamış olacaktır.

YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Şeffaf gidiyoruz, uyumlu gidiyoruz, en ufak bir hak kaybına sebep olmak istemiyoruz.Temmuz sonunda ortaya koyacağız. Cumhurbaşkanımızın  Bütün Büyükşehir kongrelerine gelmek gibi bir niyeti var. O nedenle Cumhurbaşkanımızın takvimine göre ayarlanacak tarih. Biz hiçbir il yöneticimizin delege yazılmaması konusunda karar aldık. Partimize 16-17 yıldır emek veren ne kadar arkadaşımız varsa onların yazılması daha uygun olur diye düşündük. Delegeleri seçerken eşlerini, ana kademe yakınlarını kesinlikle yazmayacağız. O delegeler az önce söylediğimiz kriterlere göre olacak. Delege olmak için üye olmak şart. Bir kişi üye olmadan il ilçe yöneticisi olabilir ama üye olmadan delege olamıyor.

FORMAT VE GÜNCELLEME

İlçelerimizin mevcut yönetim sayıları düşecek. Bunun değişik nedenleri var. Kongrelerde değişimler oluyor. Bu parti 15-16 yaşında. Ben bu partinin 6. il başkanıyım. Tabii ki format ve güncelleme atmalıyız. Bu bir yıkım değil. Bu işi becerememiş olduklarından değil esas olan teşkilatları 2019'a hazırlamak. 2,5 yıldır 7 Haziran'ı, 1 Kasım'ı, 15 Temmuz'u, Anayasa değişikliğini biz sizlerle gerçekleştirdik. Kocaeli Teşkilatları'na İl Başkanı olduğum için ben Ankara'da hep hava atıyorum. Bizim sevdamız koltuk sevdası değil.”

EN TECRÜBELİ BENİM

Sonrasında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Vatandaşımıza değer verelim. Vatandaşa değer vermede sıkıntı yaşıyoruz. Vatandaşı dinleyelim, sorunuyla ilgilenelim. Anında çözülen problemler olur, bazıları uzun sürebilir. Şurada içinizde en tecrübeli kardeşinizim” şeklinde konuştu.

SABIRLA DEVAM ETTİK

Karaosmanoğlu şöyle devam etti: ‘’1984'te öğretmenlikten ayrıldım ve aday oldum. İşin besmelesini bile bilmiyorum. Biz o zamanlarda yola çıktık. Sabırla yolumuza devam ettik. Ayak oyunları bizim partimizde bu güne kadar değer görmedi, bundan sonra da görmeyecek. 33 yıldır hiçbir zaman şu benim adamım demedim. Bizim adamımız bizim kardeşimiz var. Samimiyetle inançla birbirini seven bütün kardeşlerim benim adamımdır."

ÖRNEK TEŞKİLAT

İl Koordinatörü ve İstanbul Milletvekili Osman Boyraz da gerçekleştirdiği konuşmada,  Kocaeli Teşkilatı’nın Türkiye’nin her yerinde örnek gösterildiğini sözlerine ekleyerek, “Burada bir takım ruhu var. Kongre sürecinden de hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreç uzun bir yolculuk. Yolda buraya gelirken yürüyenler vardı. Onlar yürüyüşe dursun bizde bu projelere devam edelim.  Vefası olmayan bir anlayışın bir temeli de olmaz, bizde milletimiz vicdanına, gönül gözüne güvendik güvenmeye devam ediyoruz” dedi.

EKONOMİK KAVGA VAR

Programda en son konuşan AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Milletvekili Zeki Aygün, geçmişte gerçekleştirdikleri kongrelerde kimselerin üzülmediği örneğini vererek, “Partimiz bundan sonrada bu kongreleri güzel bir şekilde yapılacaktır, hatta yapmamız gerekiyor. Ülkeler arası ekonomik bir kavga var. Bu kavgada, Savunma Sanayinizi güçlü tutarsanız ayakta kalırsınız. Bugün 14 Fransız öldüğünde tüm dünya ayağa kalkıyorsa, yüzlerce Suriyeli, Ortadoğulu öldüğünde ayağa kalkmıyorsa bu insanlık değildir, bu manevi bir çöküştür. Bir balina için ayağa kalkan Avrupa, Ege’de ölen insanlar için kılını kıpırdatmıyor. Medeniyet işte tek dişi kalmış canavardır. Siyasetin içine girerseniz siyasetin ne olduğunu anlarsınız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

AKP’de delege seçim tarihleri netleşti

AKP’de delege seçim tarihleri netleşti