23 Mart 2019 Cumartesi

Körfez CHP’ye bir aday daha çıktı

Körfez CHP’ye bir aday daha çıktı

CHP Körfez İlçe Yönetimi’nden 9 kişinin istifa etmesi sonrası İlçe Başkanı Mehmet Kaçar’ın başkanlığı düşmüştü. Bu gelişme sonrası Ozan Aksu ve Cevdet Şahin’in başkan adayı olacağı iddia edilmişti. Bugün ise yeni bir aday daha ortaya çıktı

16 Nisan 2018 Pazartesi 11:01 Siyaset

CHP Körfez İlçe Yönetimi’nde geçtiğimiz günlerde 9 kişi istifa etmiş, istifa nedeniyle de ilçe başkanı Mehmet Kaçar’ın başkanlığı düşmüştü. 17 Nisan Salı günü ise olağanüstü bir gelişme olmazsa CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay 5 kişiden oluşan kayyumu atayacak. Kayyum atandıktan sonra 30 gün içinde ise olağanüstü kongre ile yeni ilçe başkanı siçilecek. Körfez ilçede yaşanan bu durum sonrası diğer taraftan ilçe başkanlığı için de adaylar çıkmaya başladı. Önceki gün CHP İl Gençlik Kolları eski Başkanı Ozan Aksu’nun ve eski Kirazlıyalı Belediye Başkanı Cevdet Şahin’in kongrede aday olacağı iddialarını yazmıştık. Bugün ise yeni bir isim daha ilçe başkanlığı için aday olduğunu duyurdu.

YENİ BİR ADAY DAHA

Aday olacağını açıklayan Mustafa Asım Taflıoğlu şunları söyledi: "Hali hazırda yasamakta oldugum Körfez ilce bazında; her daim CHP'yi dizayn etmeye çalışan ve kendilerini bu partinin sahibi sananların, erk pesinde koşan menfaat çetelerinin, gelecek kaygıları ile dönemsel olarak hareket edenlerin ve bu tarz hastalıklı düşüncelerin artık kenara çekilmeleri gerektiğini, parti içinde gerçek anlamda düşünce özgürlüğünün olması, tek adama ve bir güruha bağlı olmayan demokratik anlayışın vücut bulması, bin çicek açsın bir fikir yarışsın düsturunun partide hakim olması gerektiğini düşünen CHP'nin bir uyesi olarak; CHP'nin Körfez ilçe bağlamında düştüğü veya düşürüldüğü bu vahim durumdan çıkarılması, tüm kliklerle birlik ve beraberlik içinde tekrar partimizi ayağa kaldırmak adına CHP'nin ilçe başkanlığına aday olduğumu tüm kamuoyuna saygılarımla bildiririm."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Körfez Saadet’ten coşkulu kongre

Körfez Saadet’ten coşkulu kongre