16 Aralık 2018 Pazar

  • 5,364 TL
  • 6,066 TL
  • 214,26 TL
  • 90.529

Küçükkaya: İzmit halkı dişini sıksın güzel günler yakın

Küçükkaya: İzmit halkı dişini sıksın güzel günler yakın

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya Milli İttifak’ın yüzde 50’yi geçemeyeceğini belirterek “İzmit ve Tük halkı dişini sıksın güzel günler yakın” açıklamasında bulundu

13 Mart 2018 Salı 20:55 Siyaset

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ilçe binasında düzenlediği basın açıklamasında ülke ve kent gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Şeker fabrikalarının kapatılmak istenmesi, esnafların sorunları ve TBMM’de alınan kararları değerlendiren Küçükkaya Milli İttifak adıyla AK Parti ve MHP’nin kurduğu ittifakın başarılı olamayacağını belirterek, “Sözde milli ittifakın yüzde 50’yi bulması hayaldir. İzmit ve Tük halkı dişini sıksın güzel günler yakın” dedi.

EN BÜYÜK 17. EKONOMİ

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ilk olarak kapatılmak istenen şeker fabrikaları ile ilgili olarak “Ülkeler az gelişmekte olan pozisyondan gelişmişlik pozisyonuna üretimle çıkar. Cumhuriyet sadece emperyalizme karşı kazanılmış bağımsızlık mücadelesi değil, aynı zamanda ekonomik bağımsızlık mücadelesidir. Cumhuriyetin ilk yıllarında üretim ekonomisine dayalı felsefe genç cumhuriyeti benzerlerinin çok önüne koyup dünyanın en büyük 17. ekonomisi yapmıştır. Demir çelikten uçağa, buğdaydan şekere kadar önemli tüm ihtiyaçlar gerçekten milli sermaye ile oluşturulmuştur. Bunun yanında mirasımız olan Osmanlı’nın borçları da ödenmiş, tarımda kendi kendine yetebilen bir ülke olarak dünyada yerini almıştır. Tarım ürünleri, tarım ürünlerini işleyen fabrikalar sadece kar zarar hesabı ile kapatılma kararı verilebilecek yerler değildir.

BETONLARI YİYEREK DEĞİL

Dünya AVM’deki betonları yiyerek değil, tarım ürünlerini yiyerek gelişirler ve yaşarlar. Son günlerde zarar ediyor diye şeker fabrikalarının kapatılması çok uluslu, GDO’lu ürün üreten firmaların önünü açmaktan başka bir işe yaramaz. Bu fabrikalar 2016’da 76 Milyon TL zarar etmiştir. 2016 yılında sarayın, örtülü örtenekten 1 Milyon 600 Bin harcamasını hesaplarsak, sarayın 13 günlük harcaması şeker fabrikasının tüm zararına eşittir ve bu fabrikalarda 2 Buçuk Milyon insan ekmek yemektedir. Saray 30’da 1 tasarrufa gitse ülkemizde bu sıkıntılar olmayacaktır” şeklinde konuştu.

TÜRK HALKI ACI ÇEKMEKTE

Daha sonrasında esnaflara bir ayda kesilen yüksek cezalar ile ilgili konuşan Küçükkaya, “Esnaflara ülke ekonomisi mevcut hükümetin çok fazla harcama yapması ve üretim ekonomisine dayanmamasından ötürü ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Ekonomik veriler göstermektedir ki, Türk halkı acı çekmektedir.  Şeker fabrikasında ki isyanın bir kısmını, şu an esnafımız yaşamaktadır. Son bir ayda, esnafımıza kesilen cezalar son bir sene tutarındadır. Neden esnafa son bir ayda bu kadar ceza kesilip esnaf zor duruma düşürülüyor? Yukarıdan para alın baskısı mı var? Zaten nefes alamayan esnafa yetkililer bir kırbaç daha vuruyor?” ifadelerine yer verdi.

İZMİT HALKI DİŞİNİ SIKSIN

Son olarak TBMM’de seçimler ile ilgili yapılan görüşmeleri değerlendiren Küçükkaya, “Dün gece meclis kameralar kapatıldıktan sonra, aralıksız onlarca saat çalışarak talihsiz bir gece yaşamıştır. Seçim ittifak yasası altında seçim güvenliğini tamamen ortadan kaldıracak yasa teklifi kabul edilmiştir. Bu yasa teklifi ile birlikte referandum oyları meşrulaştırılmaya çalışılmış,  oyların ilgili sandığa ait olması teminatı ortadan kaldırılmış, sandık kurulu ve seçmeneler üstünde baskı arttırılmış, seyyar sandık uygulaması ile denetimde güçlük yaratılmış, Siyasi partileri sandık üzerinde denetiminde eşitsizlik olmuş, seçmen listesinin kontrolü zorlaşmış, kayıt dışı seçmen takibi güçleşmiş,  kolluk kuvvetlerinin sandık alanlarına girmesi serbestleşmiş, geçersiz oyların takibi zorlaşmış, ittifak oylarının sayım yöntemindeki karışıklıklar ile sayım sürecinde karışıklığın önü açılmıştır. Sözde milli ittifakın yüzde 50’yi bulması hayaldir. İzmit ve Tük halkı dişini sıksın güzel günler yakın” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Karaosmanoğlu 4 yılını anlatacak

Karaosmanoğlu 4 yılını anlatacak