23 Mart 2019 Cumartesi

Küçükkaya'dan ABD saldırısına tepki: Bıktık artık yalanlarınızdan!

Küçükkaya'dan ABD saldırısına tepki: Bıktık artık yalanlarınızdan!

Suriye’ye yapılan ABD saldırısını sert bir şekilde kınayan CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya açıklamasında “Bıktık artık yalanlarınızdan” dedi

14 Nisan 2018 Cumartesi 15:30 Siyaset

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ABD'nin Suriye rejimine gerçekleştirdiği saldırıyı kınayarak yazılı bir basın açıklaması yaptı. Küçükkaya açıklamasında şunları belirtti: "Dün gece; Amerika, Fransa ve İngiltere aracılığıyla gerçekleştirilen, Suriye'nin toprak bütünlüğüne ve egemenliğine müdahale eden hava saldırısını ve operasyonunu şiddetle kınıyoruz. Siz gözü doymayan emperyalist devletlerin, başta bütün Müslüman coğrafyası olmak üzere; ezilen tüm uluslara, zulüm ve sömürü haricinde bir faydanız yoktur. Türlü türlü bahanelerle girdiğiniz Afganistan, Orta Doğu, Irak ve benzeri tüm coğrafyalara, ölüm, tecavüz ve yıkım getirdiniz. Ağzınızda demokrasi yalanları, söylemlerinizde sözüm ona masum olan sivil halka yardım palavralarıyla, dünyanın gözünü boyamaya devam ediyorsunuz. Afganistan’ı işgal nedenlerini bulamadıkları gibi Irak'a giriş nedeni olan kitle imha silahlarını hala bulamadınız. Bir de yalan söylediğinizi tüm dünyaya açıklamak zorunda kaldınız. Ama bu mazlum halkların; yer altı ve yer üstü kaynaklarını, petrollerini bulmakta hiç zorlanmadınız.

KİMYASAL SİLAH KULLANMAK SUÇTUR
Türk halkı için, İslam dünyası için önemli olan ve müslüman alemi için ayrı bir kıymeti bulunan Miraç Kandili gecesinde bu silahlı operasyon hiçbir vicdana sığmaz. Derhal Amerika, İngiltere, Fransa ve Rusya dahil olmak üzere bütün emperyal güçler ve onların yerli işbirlikçileri bölgeden çekilmelidir ve Suriye’yi Suriyeliler yönetmelidir. Bugün her Türk evladı, her İslam inancına mensup vatandasımız,dünyanın herhangi bir yerinde yapılan haksızlığa, kendisine yapılmıs hisseden, sol sosyal demokrat düşünen inşanlara düşen görev; bir ülke olarak tek ses bu operasyona hayır diyebilmektir. Kimyasal silah kullanılması suçtur, lakin doğruluğuna karar verecek de Amerika ve yancısı ülkeler değildir. Savaş bir ülkenin bağımsızlığı uğruna değilse bir insanlık suçudur. Birleşmiş Milletler eliyle ve uluslararası camianın vicdanıyla yürütülecek her türlü barışçıl faaliyeti destekliyor ve Rusya'nın Suriye'de kimyasal silah kullanımının araştırılmasına ilişkin BM'de yapılan oylamadaki veto tercihini dünya barışının önündeki en ciddi engellerden biri olarak gördüğümüzü de not düşmek istiyoruz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Cedit'te kentsel dönüşüm tepkisi: Bu evleri amelelik yaparak kazandım

Cedit'te kentsel dönüşüm tepkisi: Bu evleri amelelik yaparak kazandım