21 Mayıs 2019 Salı

Manavların Aygün'e tepkisi sürüyor

Manavların Aygün'e tepkisi sürüyor

Gönül Belediyeciliği sloganı ile yola çıkan AK Parti’nin Derince Belediye Başkan Adayı Zeki Aygün’ün hala manavlardan özür dilememesi ve manavların gönlünü alma girişiminde bulunmaması manavlar tarafından tepki toplamaya devam ediyor

15 Şubat 2019 Cuma 16:19 Siyaset

Kocaeli Manav Dernekleri Dayanışma Platformu, AK Parti’nin Derince Belediye Başkan adayı olan eski milletvekili Zeki Aygün’ün, Nisan 2016’da Kocaeli’de yaşayan Manavlar’ın kültürünü yaşatmak adına yapılan çalıştayda kendilerini rencide eden konuşmayı unutmamış ve yerel seçim sürecinde yeniden gündeme getirmişti. Milletvekiliyken yaptığı konuşmada Zeki Aygün, Manavları mikro milliyetçilik yapmakla suçlamış ve PKK gibi bölücü örgütlenmenin temelini atmakla itham etmişti.

ÖZÜR DİLESE DE TAVRIMIZ DEĞİŞMEZ

Platforma bağlı derneklerin yöneticiler ve Kocaeli Manav Dernekleri Dayanışma Platformu Sözcüsü Engin Tümer, başkan adayı Zeki Aygün’e karşı olduklarını ve 31 Mart yerel seçimlerinde kendisini kesinlikle desteklemeyeceklerini dile getirmişti. Karadeniz müziği için de Karadenizlilere PKK’lı benzetmesi yapabilir mi merak ediyoruz diye soran Tümer, “Bizi yok sayanları biz de sandıkta yok sayacağız. Bizleri bölücü millet gibi görmesi tarafımızca kabul edilir bir durum değil. 2 yıl sonra bizden özür dilese de tavrımız değişmez” demişti.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DİYOR AMA GÖNÜL ALMIYOR

Aradan geçen zamanın ardından Derince Belediye Belediye Başkan Adayı Zeki Aygün’ün, manavlardan hala bir özür dilemediği öğrenildi. Gönül Belediyeciliği adı altında seçim çalışmaları yapan ve her fırsatta “Tüm gönüllere gireceğiz, kimseyi ötekileştirmeyeceğiz” diyen Aygün’ün manavların hala gönlünü almaması ve bunun için bir temas halinde olmaması ise oldukça dikkat çekti.

DURUŞUMUZ NET

Tepkilerinin devam ettiğini ve duruşlarının net olduğunu belirten Kocaeli Manav Dernekleri Dayanışma Platformu Sözcüsü Engin Tümer, “Biz zaten kendisinden özür dilemesini beklemiyoruz. Bizim duruşumuz net. Gönlümüzü almak gibi bir girişime de girmedi. Özür dilese de tavrımız değişmezdi” açıklamalarında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Brisa eleman alımı yapıyor

Brisa eleman alımı yapıyor