24 Ekim 2020 Cumartesi

MHP’de kongre takvimi belli oldu

MHP’de kongre takvimi belli oldu

Haftalık olağan basın toplantısında konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, "MHP bir zıplama tahtası, etiket olma yeri değildir. MHP ulvi bir davadır” dedi

28 Temmuz 2020 Salı 16:16 Siyaset

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan basın toplantısı gerçekleştirdi. Ünlü, basın toplantısı partisinin il başkanlığında düzenledi. Ünlü yaptığı açıklamada; “MHP bir zıplama tahtası, etiket olma yeri değildir. MHP ulvi bir davadır. MHP genel merkezini anlayan ve parti için emek harcayan kişilerin aday olması gerekmektedir. Ülkücü hareket aday olmayı düşünenlere bu fikirlerini iletecektir.” dedi.

SERT KONUŞTU

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü yaptığı açıklamada; “Diyanet İşleri Başkanı'nın Cuma Hutbesi esnasında Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif'in minberinde yaptığı değerlendirmeleri bağlamından koparıp Atatürk'e lanet şeklinde tavzih ve tevil edenler bu ülkeye en büyük kötülük yapan sorumsuzlardır. Yeniden hilafet demek yeni bir cepheleşme önü arkası kestirilemeyen iç kargaşa demektir. Türkiye Cumhuriyeti'nin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız, istiklal mücadelemizin lideri ve Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, bu topraklarda lanet okuyacak bir hayasız ve hamiyetsiz henüz anasından doğmamıştır.” dedi.

ETİKET OLMA YERİ DEĞİL

Kongre süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ünlü, “Kongrelerimizde pandemiye dikkat edilecek. Delegeler sırayla alınacak. Misafir alınmayacak. Mevcut ilçe başkanları tekrar aday olacaklar. Her ilçede 400 delege var. Üyelik haklarını yerine getiren her MHP’linin kongrede aday olma hakkı vardır fakat bu adaylar hakkında ülkücülerin değerlendirmesine vardır. MHP bir zıplama tahtası, etiket olma yeri değildir. MHP ulvi bir davadır. MHP genel merkezini anlayan ve parti için emek harcayan kişilerin aday olması gerekmektedir. Ülkücü hareket aday olmayı düşünenlere bu fikirlerini iletecektir.” diye konuştu.

BARO BAŞKANI HAYALİ

Açıklamalarına devam eden MHP İL Başkanı Ünlü; “Çoklu baroya karşı gelmek için hukuk okumak istiyorum. Kocaeli Baro Başkanlarının siyasi kimlikleri ile ilgili açıklama yapıyorum. Bu göreve gelenlerin çoğu CHP’de il başkanlığı ya da üyelik yapmış isimler. Benimde MHP’den bir baro başkanı olma hayalim vardı. Neden Cumhur İttifakı’na inanan bir baro başkanı olmasın? Devletini anlayan bir baro başkanı bizim hayalimizdi, mesajımızın Kocaeli’ye verildiğini düşünüyorum.

“SARILMAK VE EL ÖPTÜRMEK YOK”

Kurban bayramını kutlarım. MHP olarak bayramlaşma programlarını en asgariye indirip genel merkezden gelecek talimatlara göre hareket edeceğiz. Başka bayramda birbirimize sarılmak için bu bayramda özen göstermek lazım. Sarılmak ve el öptürmek yok.” dedi.

MHP KOCAELİ İLÇE KONGRE TARİHLERİ

15 Ağustos cumartesi;

1. Darica:

2. Kartepe:

3. Derince:

16 Ağustos Pazar

1. Gebze:

2. izmit:

3. Karamürsel:

19 Ağustos Carşamba

1. Kandıra:

22 Ağustos Cumartesi

1. Çayirova

2. Başiskele:

3. Gölcük:

23 Ağustos Pazar

1. Körfez

2. Dilovası

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kültür’lü olan kazandı

Kültür’lü olan kazandı