02 Temmuz 2020 Perşembe

MHP’li Ruhi Çavdar ne demek istedi: Neler olmuş neler!

MHP’li Ruhi Çavdar ne demek  istedi: Neler olmuş neler!

MHP’nin etkili isimlerinden Ruhi Çavdar bugün görevden alınan İl Sekreteri İzzet Erdem ile bir fotoğraf paylaşarak, “10 yıllık açığı kapattık. Görüşmeyeli neler olmuş neler” paylaşımı yaptı. Bu paylaşım değişik yorumlara neden oldu

24 Haziran 2020 Çarşamba 00:16 Siyaset

2019’un Aralık ayında MHP Kocaeli İl Sekreteri İzzet Erdem’in konuşmaları, İl Başkanı Aydın Ünlü’ye otel ruhsatı için para verdiğini, ama ruhsat işi olmamasına rağmen parasını geri alamadığını iddia eden bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedilmiş, bu kayıtlar sonrasında sosyal medyada yayınlanmıştı.

ERDEM GÖREVDEN ALINMIŞTI

Bu kayıtlarda İl Sekreteri İzzet Erdem, “Partiler silah ruhsatı geçirirler. Bende yoktur da çoğu silah ister. Ben taşımam da şey de yapmam, benim öyle bir ihtiyacım olmaz. Gelir der ki bana silah ruhsatı alabilir misin der. Tamam alırım. İl başkanı bir liste yapar valiye gönderir. Hepsi için konuşuyorum, CHP hariç belki yapamaz da. Yıllardır böyledir. Ayda üç tane, iki tane imza attırırlar. Can güvenliği 15 bin lira. Adam seve seve verir. Silah milah hariç. Adam gidip 10 bin liraya silah alacak, harcını yatıracak 5 bin lira. Onlar hariç. Böyle özel şeyler çıkar. Para valla gelmedi” diye konuşmuştu. Bu gelişme sonrası bazı MHP il yöneticileri istifa etmiş ve il sekreteri İzzet Erdem görevden alınmış, yerine de başka bir isim atanmıştı.

DEĞİŞİK GÖRÜŞLER VAR

Bugün ise MHP eski İl Başkanı Ruhi Çavdar sosyal medya hesabından İzzet Erdem ile bir fotoğraf vererek, “10 yıllık açığı kapattık. Görüşmeyeli neler olmuş neler” paylaşımı yaptı. Bu paylaşım MHP kulislerinde değişik yorumlara neden oldu. Kimileri Ruhi Çavdar’ın il başkanlığına aday olacağını iddia ederken, kimileri de Aydın Ünlü’nün etkisi altında olan bu delege yapısıyla Ruhi Çavdar’ın böyle bir hamlede bulunmayacağını ve il başkanlığına aday olmayacağını iddia etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Darp edip bankadan zorla para çektirirken yakalandılar

Darp edip bankadan zorla para çektirirken yakalandılar