20 Ocak 2021 Çarşamba

MHP’ye üye oldu, platformdan ayrıldı

MHP’ye üye oldu, platformdan ayrıldı

MHP’ ye üye olan  Güray Oruç, başkanlığını yürüttüğü İzmit Çevre Köyler Ar-Ge Platformu’ndan ayrıldı

08 Aralık 2020 Salı 10:54 Siyaset

31 Mart yerel seçimlerinde İzmit Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Aday Adayı olan ancak daha sonra adaylıktan çekilen Güray Oruç geçtiğimiz haftalarda MHP’ye üye olmuştu. Güray Oruç’a parti rozeti MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü tarafından takdim edilmişti. Oruç’un bu kararının ardından kurucu başkanlığını üstlendiği İzmit Çevre Köyler Ar-Ge Platformu ile ortak bir karar alarak yollarını ayırdı. Geçtiğimiz Eylül ayında başkan seçilen Oruç’un, MHP’ye üye olarak platforma siyaset karıştırdığı gerekçesiyle üyelerin rahatsız olduğu ve istifasının istendiği öğrenildi.

SİYASİ PARTİLERE YAKINLIĞIMIZ YOK

İzmit Çevre Köyler Ar-Ge Platformu konu ile ilgili yaptığı açıklamada yeni başkanın platform sözcüsü İsmail Akdeniz olduğu duyurularak şu ifadeler kullanıldı: “Güray Oruç’un siyasete atılması kararı sonucu Platformumuzla yolları ayrılmıştır. Bundan sonraki süreçte kendisinin platformla uzak ve yakın ilgisi kalmamıştır. Siyasi hayatında başarılar diliyoruz. İzmit Çevre Köyler Ar-Ge Platformu olarak hiçbir siyasi partiye yatkınlığımız yoktur. Olmayacaktır.

AMACIMIZI KIRSAL ADINA ÇALIŞMALAR YAPMAK

Amacımız bölgemizde birliği beraberlik çerçevesi içinde kırsal kalkınma adına  çalışmalar yapmaktır. Değerli Köy Derneklerimiz ve Değerli muhtarlarımızla yapacağınız ortak çalışmalar neticesinde köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın sosyo-kültürel ve ekonomik farklılıkların optimum bir dengeye kavuşturulması için, kırsal nüfusu yerinde kalkındırmayı ve sorunları yerinde çözmeyi amaçlıyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Direnişteki Özer Elektrik işçileri kazandı

Direnişteki Özer Elektrik işçileri kazandı