15 Ağustos 2020 Cumartesi

Muhtarlar da Şener İnce’ye isyan etti: Derhal özür dile

Muhtarlar da Şener İnce’ye isyan etti: Derhal özür dile

AK Partili Meclis Üyesi Şener İnce’nin, iftirasına isyan eden muhtarlar, “Meclis üyesi Şener İnce, Fethiye Köyü halkını ve bizleri rencide etmeye çalışmıştır. İnce’yi özür dilemeye davet ediyorum” dedi

07 Aralık 2019 Cumartesi 15:05 Siyaset

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, yaptığı basın açıklamasıyla kendisine “camiye ayakkabıyla girdi” diyerek iftira atan AK Partili meclis üyesi Şener İnce’ye sert tepki gösterdi. Başkan Hürriyet’in basın açıklamasına katılan muhtarlar da, Şener İnce’nin iftira attığını ve halktan özür dilemesi gerektiğini açıkladı.

CAMİ DENEN YER ARDİYE

Başkan Hürriyet’in ardından konuşan Fethiye Köyü Muhtarı İsa Altıntaş, “Yapılan bu olay Şener İnce’nin bizi karalamak amacıyla yaptığı bir paylaşımdır. Camiye ayakkabıyla girme gibi bir durum söz konusu değildir. Cami dedikleri yer bir ardiyedir. Camiye ayakkabılarla girilmemiştir. Şener İnce’den mahallem adına özür bekliyorum” dedi.

MUHTAR CİHAT ÖNEN: KINIYORUM

Ardından konuşan Bekirdere Mahallesi Muhtarı Cihat Önen, “Başkanımızla birlikte Fethiye Köyü’ne gittiğimizde mevsimlik işçilerin kaldığı bir yer olarak oraya girdik. Ayrıca seçimlerde oy kullanılan bir yer olduğunu öğrendik. İçeri girerken ayakkabılarımızı çıkaralım mı diye sorduğumuzda buranın zeminin ıslak olduğunu ayakkabıyla girildiğini ifade ettiler. Şener İnce’yi kınıyorum ve özür dilemesini bekliyorum” ifadelerinde bulundu.

BÖYLE BİR İFTİRA BİR DİN ADAMINA YAKIŞMAZ

Ardından konuşan İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Kızıl, “Cami dedikleri yerde işçiler kalmaktadır. Girerken de ayakkabılarımızı çıkartalım mı diye sorduk. Biz oraya girdik ve oranın nasıl değerlendirebileceği hakkında konuştuk. Meclis üyesi Şener İnce, Fethiye Köyü halkını ve bizleri rencide etmeye çalışmıştır. İnce’yi özür dilemeye davet ediyorum. Bizim asla siyasi bir amacım olmadı. Biz köyümüze nasıl destek oluruz diye incelemelerde bulunduk. Şener İnce’yi şiddetle kınıyorum. Kendisi abdestini bir kez daha tazelesin. Böyle bir iftira bir din adamına yakışmaz” dedi.

TURGAY ORUÇ: VATANDAŞ HİZMET BEKLİYOR

Ardından konuşan Kulmahmut Köyü Muhtarı Turgay Oruç, “Fethiye Köyü’ne hep birlikte gittik ve incelemelerde bulunduk. Yıllardır görülmeyen bir yerde 2-3 aydır çok güzel çalışmalara imza atıldı. Bugün cami diye lanse ettikleri yere ben daha öncede ayakkabıyla girdim. Çünkü oraya ayakkabıyla giriliyor. Vatandaş bizden hizmet beklerken biz boş işlerle uğraşıyoruz. Özür bekliyoruz” dedi.

AYRIMCILIK YAPTILAR

Muhtarların konuşmasının ardından tekrar söz alan Başkan Hürriyet, “10 yıldır AK Parti yönetimi Fethiye Köyü’ne ayrımcılık yaptı. Hiçbir çalışma yapmadı. Köy camiinin etrafı çamur içerisindeydi. Biz gittik gerekli düzenlemeleri yaptık. Neden insanların 10 yıldır çamurun içerisinde ibadet etmeye bıraktıklarını AK Parti düşünsün bakalım. 10 yıldır bu insanlara neden ayrımcılık yaptıklarını sorgulasınlar. Biz oy ayrımı yapmadan hizmet etmeye devam ediyoruz. Onlar yıllardır ayrım yaparak çalıştılar. Allah ıslah etsin” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Acurman adaylığını açıklıyor

Acurman adaylığını açıklıyor