29 Kasım 2020 Pazar

Mutlu: Farklı düşünenleri hain ilan ediyorlar

Mutlu: Farklı düşünenleri hain ilan ediyorlar

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, “Cumhurbaşkanlığı sistemi fırsata çevrilerek iktidarda kalma pahasına devletin geleceği, adil ve tarafsız hizmet gölgelenmiştir. Kendileri gibi düşünmeyen herkes hain ilan edilir olmuştur” dedi

30 Ekim 2020 Cuma 13:27 Siyaset

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, haftalık olağan basın toplantısında ülke ve kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. İl binasında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Başkan Mutlu, "Daha dün bizim aramızda, boynu bükük millet meseleleri içir kapı kapı gezen arkadaşlar bugün milletin üstüne makam aracı sürmekte. Dün gönül tellerine dokunan şiirler okuyan arkadaşlar bugün eski Türkiye’nin çatık kaşlı devleti gibi davranmaktadırlar. Dün halinden vaktinden mahallemizin adamı gibi soframıza oturan arkadaşlar bugün yüksek dağların tepesinden bakmaktadır” dedi.

RANT PAYLAŞIMI OYUNU

Mutlu şöyle devam etti: “Millet 2008 krizinden bu yana ağır bedel ödemektedir. Üzerine pandemi krizi eklenince ekmek hayatımızın en önemli meselesi olmuştur. Adaleti sağlamak üzere millete söz veren parti 2020 yılı için bütçede belirtilen 140 milyar vergiyi tam iki katına çıkarmaktadır. Birlikte paylaşmak ve birlikte kalkınmak üzere söz veren sözüm ona dava mensupları bugün yancısıyla, ortakçısıyla birlikte paylaşmış, birlikte kalkınmış, milleti askılardan ekmeğe çağırır hale gelmiştir. Her birimiz çevresine şöyle bir baksın şehrin en zenginlerinin nerede ve kimlerle olduğuna, nereden zenginleştiklerini görsün. Bu bir rant paylaşımı oyunundan ibaret hale gelmiştir.

LÜKSLERİNDEN ZERRE KADAR FEDAKARLIK YAPMIYORLAR

Dava bitmiştir. Tek bir dava kalmıştır, o da partiye hizmet. Çevresiyle, ailesiyle çıkarları devam etsin diye partici, partili bir azınlık kalmıştır.  Halkayı genişletmeyen, kısıtlı sayıdaki bal tutanlardan başka kimseye hayat hakkı tanımayan bir kamu yönetimi hakim olmuştur. Vergide ve borçlanmada yükü vatandaşa yükleyen iktidar istihdamda kendi çocuğunu ihalede kendi çevresini atamada kendi partilisini kayırmıştır.  Düne kadar yedi düvele karşı savaş üzerinden milletten fedakarlık beklemiş sonra kendileri lükslerinden, israflarından zerre kadar fedakarlık yapmamışlardır.”

AYKIRI SES DUYMAK İSTEMİYORLAR

AK Partinin çözülüş döneminin en önemli alameti budur” diyen Mutlu, “Her bir kamu idarecisinin siyasete desteği, katkısı ve reklamı puanlanır hale gelmiştir. Cumhurbaşkanlığı sistemi fırsata çevrilerek iktidarda kalma pahasına devletin geleceği, adil ve tarafsız hizmet gölgelenmiştir. Kendileri gibi düşünmeyen herkes hain ilan edilir olmuştur. Aslında ne kadar basit bakınız. AK Parti bir siyasi partidir. Seçimlere girip oy ister. Kendisini anlatır, propaganda yapar. Bizlerde birer siyasi partiyiz. Yasalar doğrultusunda siyaset üretme hak ve sorumluluğuna sahibiz. Yasal olan bir görevi yerine getiriyoruz. Ve işin tuhafı gerçeklerden söz ediyoruz.  Ama arkadaşlar ve ortaklarının keyfi kaçıyor, moralleri bozuluyor. Çünkü sadece kendi partilerinin reklamı, çıkarı ve kazancından söz edilsin isteniyor. Aykırı bir ses duymak istemiyorlar” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Engelli çocuklar ortada kaldı!

Engelli çocuklar ortada kaldı!