15 Ağustos 2020 Cumartesi

Mutlu: Hiçbir dönem bu kadar usulsüzlük tespit edilmedi

Mutlu: Hiçbir dönem bu kadar usulsüzlük tespit edilmedi

Belediyeler ile ilgili açıklanan Sayıştay raporlarına değinen Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, "Büyükşehirde 38. Başiskele 26, Derince 29, Darıca 27, Karamürsel, 13 Gebze’de de 6 kusur tespit edilmiş. Sayıştay bu denetimleri düzenli olarak yapar fakat hiçbir dönem tespit edilen usulsüzlükler bu sayı bu kadar fazla olmamıştı" dedi

14 Şubat 2020 Cuma 14:48 Siyaset

Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, bir basın toplantısı düzenledi. Hafta sonu yapılan Kudüs mitingi ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak başlayan Mutlu, “Kocaeli ve bütün ilçe teşkilatlarımızdan bizim tespit edebildiğimiz sayılara göre 2 bin kişi bu mitinge dahil olduk. Gerçekten pazar günü Yenikapı’da devasa bir kalabalıkla, Kudüs ve Filistin konusunda bütün bir birliktelik sağlayarak görüntüyü sağlamış olduk. Bu konuda tabi biz AK Parti ve MHP’den de bir katılım bekliyorduk fakat bu gerçekleşmedi daha çok muhalefet tarafının katıldığı bir miting oldu. Bu da bizi bir nebze hayal kırıklığına uğratmadı değil. Bu konularda tek bir ses olabilmeyi beklerdik fakat bu gerçeklemedi” dedi. Biz 2023’te bu seçimin olmayacağını ve daha önce yapılacağını öngörüyoruz diyen Mutlu, “Biz de 50 yıllık geçmişimizle ve siyasi tecrübemizle bir sonra ki seçimde iktidarın bir parçası olacağız, bunu böyle değerlendirmek istiyorum” diye konuştu.

'BU KENTİN SAHİPLİ OLDUĞUNA İNANMAK İSTİYORUZ'

Plajyolu’nda yapılması planlan iskele proje hakkında da konuşan Mutlu, “Bu konuda faaliyetler başladı. Yüksek tonajlı araçların faaliyeti orada arttı. Bu dün Büyükşehir Meclisinde gündeme geldiğinde evet bunu doğrulayıp konuyla ilgilendiklerini söylediler. Liman yapımı başlanmış, Derince’de 18’inde ÇED toplantısı var, her şey bitme aşamasına gelmiş fakat vatandaşım tedirginliği azaltacak bir şey sunulmuyor. Biz bu kentin sahipli olduğuna inanmak istiyoruz. Bu hareketler kent yöneticisin bilgisi dahilindedir ve bu kente ekstraya yük getirip çevre kirliliği getirecek durumlarda yöneticilerimizin bunun karşısında duracağını görmek istiyoruz. Bu durum bizi, bu kentin sakinleri ve yöneticileri olarak tedirgin etmektedir. Orada bir inşaat var, yeni bir tesis mi yoksa liman mı yapılacak? Bunun vatandaşa söylenmesi gerekiyordu. Tabi biz orada ki Liman düzenlenmesi modernize edilmesine karşı değiliz, eksiklerin giderilmesi konusunda herhangi bir itirazımız olmaz fakat şüphelerimiz var. Acaba orada yeni bit tesis yapılacak ve mevcut trafik yükü daha da mı artırılacak” dedi.

'MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR'

Sayıştay raporları üzerinden belediyelere yüklenen Mutlu, “Bakıyorsunuz Büyükşehirde 38. Başiskele 26, Derince 29, Darıca 27, Karamürsel, 13 Gebze’de de 6 kusur tespit edilmiş. Sayıştay bu denetimleri düzenli olarak yapar fakat hiçbir dönem tespit edilen usulsüzlükler bu sayı bu kadar fazla olmamıştı. Bu artık mızrağın çuvala sığmadığının göstergesi. İktidarın yönettiği şehirlerde güç zehirlenmesi yaşanıyor. Gelinen bu son aşamada bu kadar kusur ortaya çıkması ve bunun 100 üzerinde olması bir güç zehirlenmesidir. Meclis’te yapılan gerekeni Savcılık yerine getirir savunması da kabul edilebilir değildir. Cumhuriyet tarihinde hiçbir iktidarın yargı üzerinde baskısı hiçbir zaman bu kadar fazla olmamıştır. Biz yargının bu konuların üzerine bu kadar gidebileceğini düşünmüyoruz. Yargıya taşınmayacak olsa dahi halk vicdanında gerekli yargılama devam edecektir ve yapılacaktır” diye belirtti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İzmit Belediyesporlu genç güreşçi, ilimizi temsil edecek

İzmit Belediyesporlu genç güreşçi, ilimizi temsil edecek