02 Haziran 2020 Salı

Mutlu, o belediyeyi bir kez daha uyardı: Hasta kadının yemeğini kesmeyin!

Mutlu, o belediyeyi bir kez daha uyardı: Hasta kadının yemeğini kesmeyin!

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu, Bahçekent evlerinde obezite, kalp, koah gibi rahatsızlıkları bulunan bir kadının yemeğini kesen Başiskele Belediyesi’ni bir kez daha uyardı

22 Ağustos 2019 Perşembe 15:32 Siyaset

Saadet Partisi Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu, önceki gün sosyal medya hesabından ilçede yaşanan bir trajediyi gündeme getirerek Başiskele Belediyesi’ni göreve çağırmıştı. Belediyenin hasta bir kadına götürdüğü yemeği kestiğini belirten Mutlu şunları yazmıştı: ‘’Bahçekent evlerinde obezite kalp koah gibi rahatsızlıkları bulunan, yerinden bile kalkamayan tek başına kirada yaşam mücadelesi veren bir bayana verdiği bir kap yemeği kesen Başiskele Belediyesi yetkililerini uyarıyorum. Lütfen biraz daha dikkat.” Bu paylaşımdan sonra bir belediye yetkilisinin, “Hakkında şikayet geldi, ekibimiz de doğruladı, kestik” yanıtı vermesi sonrası Mutlu bir paylaşım daha yaparak belediye yetkililerini bir kez daha uyardı.

İNSANİ GÖREVİMİZ

Zafer Mutlu’nun son paylaşımı şöyle: ‘’Efendim bu kadar mesele varken bir kişinin yemeği kesilmiş de bunu siyasi malzeme yapıyormuşuz da. Arkadaşlar sosyal yardıma ihtiyaç duyan insanların durumu ilçe yöneticilerimizin her birinin üzerinde hassasiyetle durması gereken konulardandır. Bu mesele basit bir konu asla değildir. Bahse konu vatandaşımızın ve onun durumundaki diğer ihtiyaç sahiplerinin problemini gündeme getirmemiz siyasi değil insani görevimizdir.

600 TL ENGELLİ MAAŞI

Ne demişiz paylaşımımızda obezite bir bayan oturduğu yerden kalkamıyor koah hastası yıllardır sırtı üstü uyuyamıyor ileri derecede kalp hastası kilo nedeniyle ameliyata alınamıyor bir gözü katarakt nedeniyle tamamen görmüyor evi kira ailesi hayırsız ilgilenmiyor tek geliri aylık 600 TL engelli maaşı gerçek bir ihtiyaç sahibi 8 aydır belediyeden düzenli yemek geliyor en azından evine sıcak yemek geliyorken yemeği kesilmiş neden dedim tek başınayım haliyle bazen yemek artıyor dökmek zorunda kalıyorum dedi. İlgililer gelip kontrol etti mi dedim. Evet geldiler o gün komşum yarım kilo bamya getirmiş onu oturduğum yerden temizliyordum bunu görünce siz kendi yemeğinizi yapabilirsiniz dediler ve gittiler sonradan yemeği kestiler dedi.

ORTAK SORUNUMUZ

Tüm ısrarlarıma rağmen bir daha da ilgilenmediler diye ekledi. Zaman zaman ihtiyaçlarını karşılayan komşusu bir bayan da evdeydi ve konuyu doğruladı. Halılarını hayrına düzenli yıkayan bir firma sahibi Zafer bey bayanla ilgilenirsen çok sevinirim dedi.Paylaşımım üzerine aynı sitede oturanlardan doğrulama geldi. Hal böyleyken; Sayın Belediye yetkilisi şikayet geldi ekibimiz de doğruladı kestik diyor. Biz ne diyoruz bu konular hassas konular biraz daha dikkatli olmak gerekir diyoruz. Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir inancını taşıyoruz. Keşke ilgililerimiz hemen konuyu detaylı araştırıp hatayı düzeltseydi gayet tabii olan hatadan dolayı uyardığımız için bize teşekkür etseydi biz de memnun olsaydık. Bu ilçenin ve içinde yaşayanların sorunu hepimizin ortak sorunudur. Bunda alınacak gücenecek bir şey yok.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

1 aylık yaşam savaşını kaybetti

1 aylık yaşam savaşını kaybetti