27 Haziran 2019 Perşembe

Saadet’in Körfez adayları belli olmaya başladı

Saadet’in Körfez adayları belli olmaya başladı

Saadet Partisi’nin Körfez Belediyesi meclis üyesi adayları belli olmaya başladı. 3 meclis üyesi adayının dosya kabulü ve tanıtımı gerçekleştirildi

12 Ocak 2019 Cumartesi 09:59 Siyaset

Saadet Partisi Körfez İlçe’de belediye meclis üyesi adaylarını açıklamaya ve dosyalarını teslim almaya başladı. 3 meclis üyesi adayının dosya kabulü ve tanıtımı yapıldı. İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun ve ilçe teşkilatının katıldığı aylık divan toplantısına ilgi yoğun oldu. Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Ömer Faruk Coşkun şunları söyledi: “Bizim açımızdan bu yolculuk, seyahate devam ediyor. Bu mücadele Saadet Partililer olarak devam edecek. Yaşanan bir ekonomik kriz var, güncelliğini koruyor. Biz Saadet Partisi olarak asgari ücretin 2 bin 400 lira olmasını istedik. Bu parayla asgari ücretli bir aile geçinemez.

İNSANLAR SABIRLA BEKLİYOR

Son yaşanan ekonomik sıkıntı ile alım gücü yüzde 60 düştü. Asgari ücrette dağ fare doğurdu. 100 günlük plan açıklandı ve insanlar sabırla çözüm bekliyor. Türkiye üretmediği sanayi ve tarım üretimi olmadığı sürece bu olumsuz rakamlar çok daha yukarı çıkacaktır. Ekonomik krizde tüm suç esnafa yüklendi. Şu elimdeki suyun bile ambalajı, kutusu bize ait değil. Bu olumsuzluklara rağmen medya Türkiye’nin uçtuğunu yazıyor. Ekonomik önlemlerde gündem de futbol kulüplerinin borçlarının yapılandırması olmamalı, denizcilik sektörü canlandırılmalı, verilecek para çiftçiye, emekliye, köylüye verilmeli. Bunlara bakınca 31 Mart seçimleri daha fazla önem kazanıyor. Müttefiki ABD olanın düşmana ihtiyacı yoktur.

KATİLLE ARKADAŞ OLMAK GİBİ

ABD ile dost olmak katille arkadaş olmak gibidir. ABD Irak’tan çekiliyorum dedi ama aradan 10 yıl geçti. Suriye’den çekilse ne olacak, terör hattını oluşturdu, ağır silahlar, eğitimler verdi. Tüm mesele burada İsrail’in güvenliğini sağlamak. Türkiye, ABD ‘ninemireri değil, İsrail’in Ortadoğu planları olduğu sürece bizim rahat uyumamız  söz konusu olamaz.”

SEÇİMLERDE İDDİALIYIZ

Coşkun konuşmasına şöyle devam etti: “Her siyasi parti kadar seçimlerde iddialıyız. Önemli olan kimin aday olduğu değil, belediye başkanının ismini değiştirmek sorunları çözmez mevcut olan zihniyetleri değiştirmeliyiz. Sanayi tesislerinin hepsinde bizim imzamız var. Bizim yaptığımız tüm yapı taşları satılıyor. İsimler değil, zihinler değişmelidir. Halkımız bize belediyeyi teslim ederse, ilk olarak ilçenin akilleri ile oturup 50 yıllık geleceği planlayacağız.

SATMAYACAĞIZ

Ben yaptım oldu demeyeceğiz. Talebelere bisiklet, tablet dağıtmayacağız, onların babalarına bunları alacak parayı vereceğiz. Bizim siyasetimiz adaletin önüne geçmeyecektir. Körfez’in ne girişi belli, ne de çıkışı. Bugüne kadar aldığımız belediyeleri törenle ve borçsuz olarak devrettik. Körfez Belediyesi’ni de alırsak satmayacağız, üzerine koyacağız ve kasası dolu olacak, bir gün devredersek de borçsuz olacak ama zaten bir daha kimse belediyeyi bizden alamayacak.” Konuşmalar sonrasında Körfez Belediye Meclis Üyesi adayı olarak başvuru yapan iş adamları Ömer Çakal, Tarkan Bilgin ve Cem Kaplan’ın tanıtımı ve dosya kabulü gerçekleşti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet, Yüksel Endüstri işçisini kutladı

Hürriyet, Yüksel Endüstri işçisini kutladı