28 Ekim 2020 Çarşamba

Sarıbay: Hiçbir zaman partime küsmem

Sarıbay: Hiçbir zaman partime küsmem

CHP'nin olağan 37. Kongresi hakkında konuşan CHP Kocaeli’nin en önemli isimlerinden Cengiz Sarıbay, "Yüksek Disiplin Kuruluna girip girmemem gerçekten hiç önemli değil. Ben bu partinin ferdiyim, her koşulda elimi taşın altına koyarım. Hiçbir zaman partime küsmem” dedi

27 Temmuz 2020 Pazartesi 12:33 Siyaset

CHP’nin olağan 37. Kongresinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ nun listesine giremeyen önceki dönem CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Sarıbay, "Hiçbir zaman partime kırılmam, kızmam ve küsmem. Yüksek Disiplin Kuruluna girip girmemem gerçekten hiç önemli değil. Ben bu partinin ferdiyim, her koşulda elimi taşın altına koyarım” dedi.

GENEL BAŞKANI ARASAYDIM BENİ KIRMAZDI

Sarıbay, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu böyle takdir görmüş. Yüksek Disiplin Kuruluna illa gireceğim diye bir hırsım yoktu hiçbir zaman. Öyle bir düşüncem olsaydı Genel Başkanı bizzat arar söylerdim. Ama ne milletvekilliği için, nede Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği için aramadım. Arasaydım da beni kırmazdı diye düşünüyorum. Partimizin bu yönde bir ihtiyacı olsaydı beni ararlardı. Aramadıklarına göre demek ki öyle bir ihtiyaçları olmadı.

HİÇBİR ZAMAN PARTİME KÜSMEM

Nitekim benim Yüksek Disiplin Kurulu üyeliğine ihtiyacım yok.  Bağımsız aday olup listeyi delmem bana yakışmazdı ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ na muhalefet yapıyor algısı olurdu.  Ben ne görev verilirse onu yapmaya her zaman hazırım. Hiçbir zaman partime kırılmam, kızmam ve küsmem. Yüksek Disiplin Kuruluna girip girmemen gerçekten hiç önemli değil. Ben bu partinin ferdiyim, her koşulda elimi taşın altına koyarım” açıklamalarında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bot faciasından kurtulan minik Veysel, yaşama tutunamadı

Bot faciasından kurtulan minik Veysel, yaşama tutunamadı