09 Aralık 2019 Pazartesi

Sarıbay: Karakadılar’ın ihracı gündeme gelmez

Sarıbay: Karakadılar’ın ihracı gündeme gelmez

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar'ın, ihraç edilip, edilmemesiyle ilgili konuştu. Sarıbay, “Süreci değerlendireceğiz. Karakadılar’ın ihracının gündeme geleceğini düşünmüyorum" dedi

12 Nisan 2019 Cuma 12:08 Siyaset

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, bugün basın mensuplarıyla bir araya geldiği kahvaltıda soruları cevapladı. Toplantıda Milletvekili Haydar Akar ve il yöneticileri de hazır bulundu. Sarıbay, Kocaeli'de mazbatasını alamayan tek belediye başkanı olan Fatma Kaplan Hürriyet'le ilgili süreci ve Kartepe İlçe Örgütü'nde olayları değerlendirdi.

BAHANE ARIYORLAR

Başkan Sarıbay, "Kocaeli'deki tüm örgütümüz çok çalıştı. Bir ilçe haricinde her yerde oyumuzu yükselttik. Bir seçim yarışı var ama şartlar eşit değil. Örneğin İstanbul Büyükçekmece'de yaşananlar. Kılıf hazırlıyorlar. Bir bahane bulmaya çalışıyorlar" dedi.

AA MANİPÜLASYON YAPTI

Milletvekili Haydar Akar ise, "Bu seçim önemli seçimdi. Devlete karşı savaş verdik. Tüm kurumlarıyla taraf olan bir devlet vardı karşımızda. Devletin ajansı seçimi manipülasyon yaptı. Bunu seçim akşamı gördük. Büyükçekmece'de nüfus 2 bin artmış. Bu da çok normal. 15-20 bin değişim söz konusu. 700'ü yeni seçmen.  1 Nisan akşamı İçişleri Bakanıyla düğmeye bastılar. Ancak saydıkları geçersiz oylar onların aleyhine çıktı. İstanbul'u bin kez saysalar yine biz önde çıkarız. Kocaeli'de gönül isterdi ki başka belediyeler de kazansaydık. Derince'deki olay İstanbul'dan daha önemli şeyler vardı. Ancak itirazlar kabul edilmedi." diye konuştu.

İZMİT SÜRECİ

Cengiz Sarıbay, İzmit'te mazbatanın alınamamasını değerlendiren İl Başkanı Sarıbay, "Pazar günü Derince ile ilgili itiraz ettik. Pazartesi ret kararı çıktı. Onlar İzmit için Pazartesi günü itiraz ettiler 4 günü geçti. Yargıyı baskı altına almak suretiyle bu süreci geciktiriyorlar. Ama bunlar geçecek" şeklinde konuştu.

İHRAÇ OLMAZ

CHP Kartepe Belediye Başkan Adayı Cumhur Karakadılar'ın ilçe örgütünde kavga ettiği iddiasını değerlendiren Sarıbay, "Bu olayla ilgili ilçe örgütümüzden bir rapor geldi. Süreci değerlendireceğiz. Karakadılar’ın ihracının gündeme geleceğini düşünmüyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Aygün: Derince'yi hizmet dolu 5 yıl bekliyor

Aygün: Derince'yi hizmet dolu 5 yıl bekliyor