22 Ocak 2019 Salı

Sarıbay: Türkiye var oldukça Filistin yalnız değildir

Sarıbay: Türkiye var oldukça Filistin yalnız değildir

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, "İsrail'in işgali altındaki Filistin topraklarında şiddet olaylarının tırmanması ve Gazze'deki protestolarda çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybetmesi insanlık ayıbıdır" dedi

15 Mayıs 2018 Salı 15:33 Siyaset

İşgalci İsrail'in katliamlarına tepki gösteren CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, "Bu alçakça bir katliamdır. Şiddetle kınıyoruz" ifadelerini kullandı. İsrail'in işgali altındaki Filistin topraklarında şiddet olaylarının tırmanmasının ve Gazze'deki protestolarda çok sayıda Filistinlinin hayatını kaybetmesinin ''insanlık ayıbı'' olduğunu bildirdi.

İTİDAL ÇAĞRISI

Devam eden şiddet olaylarının siyasi çözüm için acil ihtiyacı bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Sarıbay açıklamasında, “Filistin meselesi kalıcı ve adil bir çözüme kavuşmadıkça, Filistin halkına karşı adaletsiz yaklaşımlar sürdükçe, ne bölgesel ne de küresel huzur ve istikrar mümkün olacaktır. Bizler dün olduğu gibi bundan sonra da barış sürecinin sağlıklı bir zeminde canlandırılması ve bölgede adil, kapsamlı ve sürdürülebilir barışın tesisi için üzerimize düşeni yapacağız. Sivillerin ve özellikle de çocukların zarar görmemesi ve daha fazla kaybın önlenmesi için tüm taraflara itidal çağrısı yapıyoruz” dedi.

ABD VE İSRAİL'İ KINIYORUZ

Sarıbay açıklamasının sonunda, “ABD yönetiminin gözü önünde, İsrail yönetiminin Ortadoğu'da uyguladığı zulüm insanlığa karşı işlenen bir suçtur. Filistin'de bir insanlık dramı yaşanıyor. Gazze'de yaşanan katliamı lanetliyor, ABD ve İsrail yönetimlerini kınıyoruz. Türkiye bu duruma seyirci kalamaz kalmamalıdır. Davaları uğruna şehit olan şehitlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Mazlum Filistin halkı ile beraberiz. Türkiye var oldukça Filistin yalnız değildir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Öğrencilerin yaptığı robotlar büyük ilgi gördü

Öğrencilerin yaptığı robotlar büyük ilgi gördü