13 Ağustos 2020 Perşembe

Sibel Gönül’ün ekibi meclis üyelerini ikiye bölmüş!

Sibel Gönül’ün ekibi meclis  üyelerini ikiye bölmüş!

AK Parti kulislerinde, İzmit Belediyesi’nin AK Partili meclis üyeleri arasında ciddi bir gerginlik olduğu konuşuluyor. İddialara göre Sibel Gönül’ün ekibi olarak adlandırılan meclis üyeleri ne Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı ne de Mustafa Soydabaş’ı dinliyormuş

08 Ocak 2020 Çarşamba 00:50 Siyaset

Bugünlerde AK Parti kulislerinde, İzmit Belediyesi’nin AK Partili meclis üyeleri arasında ciddi bir gerginlik olduğu konuşuluyor. İddialara göre İzmit Belediye Başkan adayı Sibel Gönül’ün ekibi olarak adlandırılan meclis üyeleri ne Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ı ne de Gurup Başkan Vekili Mustafa Soydabaş’ı dinliyormuş. Kulislerde özellikle üç AK Partili meclis üyesinin, kritik bir karar alınacağı zaman Sibel Gönül’e danıştığı ve onun talimatları doğrultusunda hareket ettiği, bunun da meclis üyeleri arasında ciddi gerilimler yarattığı konuşuluyor.

İKİ BAŞLILIK ÇIKMIŞ

Diğer yandan Sibel Gönül’ün de bu üç meclis üyesini arayarak talimatlar verdiği yine iddialar arasında. Bu üç AK Partili meclis üyesinin, meclis toplantısı öncesi yapılan toplantıda da, alkol ruhsatları konusunda, Büyükakın ve Soydabaş’ın telkinlerine rağmen, ayrı bir şekilde davranması sonucunda sinirlerin oldukça gerildiği, hatta meclis üyeleri arasında ciddi bir sinir harbi yaşanmasına neden olduğu, iki başlılık yarattığı iddia ediliyor. Bu üç meclis üyesinin, ne Tahir Büyükakın’ı ne de Mustafa Soydabaş’ı dinlemeyip kendi kararlarını dayatmak istemelerinin, önümüzdeki dönemlerde daha ciddi gerilimlere yol açacağı da AK Parti’de konuşulan diğer bir kulis bilgisi olarak önümüzde duruyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Prim borcu olan Bağ-Kur ve GSS'lilere iyi haber

Prim borcu olan Bağ-Kur ve GSS'lilere iyi haber